Održan Projektni seminar projekta Stand4INFO

Objavljeno: 23.02.2016

U okviru projekta „Stand4INFO - Razvoj visokoobrazovnih standarda zanimanja, standarda kvalifikacije i studijskih programa na osnovama Hrvatskog kvalifikacijskog okvira u području informatike“, 18. i 19. veljače 2016. godine u Termama Tuhelj održan je projektni seminar.

Cilj seminara bio je educiranje članova radnih grupa o metodologiji izrade standarda kvalifikacija. U okviru projektnog seminara, 18. veljače, održana je prezentacija dosad izrađenih standarda zanimanja (razvojni inženjer, arhitekt sustava, analitičar sustava i poslovni analitičar), a održane su i radionice, Ako je “student u centru” koja je njegova uloga u znanstvenom, stručnom i nastavnom radu sveučilišnih nastavnika?, koja je izvedena metodom facilitiranog razgovora tzv. World cafe (mr.sc. Jasenka Gojšić, MBA i Daliborka Pašić, prof., Centar za unaprjeđenje nastavničkih kompetencija, UniZg) te radionica o izradi standarda kvalifikacija i reviziji NPP-a (prof.dr.sc. Blaženka Divjak, FOI). Drugog dana seminara, 19. veljače, sudionici su bili podijeljeni u Radne grupe za izradu standarda kvalifikacija.

Projektnom seminaru je prisustvovalo tridesetak nastavnika, studenata i suradnika s partnerskih institucija.

Slike s održanog projektnog seminara možete pogledati u nastavku: