Na Tjednu Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene spomen-medalje umirovljenim profesorima i priznanja profesorima u trajnom izboru

Objavljeno: 06.11.2023

Sveučilište u Zagrebu od 3. do 11. studenoga 2023. u povodu početka 355. akademske godine obilježava Tjedan Sveučilišta, a tom prigodom ove su godine dodijeljene spomen-medalje umirovljenim profesorima sastavnica Sveučilišta te priznanja profesorima u trajnom izboru.

Priznanja profesorima u trajnom izboru dodjeljena su prof. dr. sc. Korneliju Rabuzinu i prof. dr. sc. Robertu Fabcu, dok su spomen-medalju umirovljenim nastavnicima Sveučilišta u Zagrebu na svečanosti primili prof. dr. sc. Vjeran Strahonja, prof. dr. sc. Božidar Kliček i prof. dr. sc. Stjepan Vidačić.

Nastavnici koji su dali izniman doprinos FOI-ju

Prof. dr. sc. Vjeran Strahonja je dao izniman doprinos FOI-ju kroz svoju bogatu karijeru obuhvativši široko područje informacijskih znanosti, donoseći stručnost i iskustvo u područje proizvodnje, projektiranja informacijskih sustava te razvoja poslovnih aplikacija. Njegova uloga kao nastavnika i mentora na različitim razinama studija doprinijela je obrazovanju brojnih generacija studenata, a i sam je aktivno sudjelovao u razvoju nastavnih programa i kolegija. Također, članstvo u stručnim tijelima i udrugama na domaćoj i međunarodnoj razini svjedoči o njegovoj predanosti razvoju informacijske znanosti i tehnologija.

Prof. dr. sc. Božidar Kliček je dao značajan doprinos Fakultetu kroz višegodišnji angažman u nastavi, istraživačkom radu i vođenju projekata. Njegova stručnost u području informacijskih znanosti, tehnologija i umjetne inteligencije bila je ključna u razvoju obrazovnih programa FOI-ja. Profesor je također bio inicijator suradnje FOI-ja s vodećim tehnološkim kompanijama poput IBM-a i Microsofta, što je omogućilo pristup najnovijim tehnologijama i alatima za studente i istraživače. Njegova predanost poticanju znanstvenog rada među studentima rezultirala je nizom nagrada i priznanja za izvrsnost.

Prof. dr. sc. Stjepan Vidačić ima bogato iskustvo, a njegova stručnost u području informacijskih znanosti obogatila je nastavni program kroz kolegije koje predaje ili je predavao za radnog vijeka na prijediplomskom, specijalističkom i doktorskom studiju. Također, aktivno je sudjelovao u znanstveno-istraživačkim projektima te pridonio razvoju teorije sustava, metoda modeliranja i informacijskih sustava poduzeća.

S poštovanjem i zahvalnošću čestitamo dragim profesorima na predanom radu kako u nastavi na FOI-ju, tako i u drugim inspirativnim projektima! Vaša predanost obrazovanju i stručnosti neprocjenjiva je vrijednost za sve nas!