Na Festivalu nordijskog hodanja i pješačenja najviše sudionika s FOI-ja

Objavljeno: 31.10.2023

Klub nordijskog hodanja Varaždin je i ove godine organizirao Festival nordijskog hodanja i pješačenja na kojem je sudjelovalo preko 100 sudionika, iz različitih dijelova Hrvatske, a najviše studenata Fakulteta organizacije i informatike Varaždin, Sveučilišta  u Zagrebu. Festival je održan u subotu, 28. listopada 2023. u Varaždinu. FOI je uz angažman profesora Damira Vučića, koji svake godine priprema sve sudionike Festivala i natjecanja, i ove godine sudjelovao s više od 60 studenata i djelatnika.

Na 6. Hrvatskom natjecanju u nordijskom hodanju,koje se boduje za prvenstvo Hrvatske u 2023. godini, sudjelovalo je više od 20 sudionika i to u kategorijama junior/ka ( do 20 godina) i Master B žene (od 50 do 59 godina) i postignuti su slijedeći rezultati:

• Juniorke :
    1. mjesto     Kulaš Dora         FOI  vrijeme : 39:03 min     pehar i zlatna medalja

2. mjesto     Buhovac Marija FOI  vrijeme:  39:07 min     srebrna medalja

3. mjesto     Ljubičić Lana     FOI  vrijeme:  39:37min      brončana medalja

• Juniori  :
    1. mjesto     Martinuš Valent  FOI   vrijeme:  37:43 min   pehar i zlatna medalja

2. mjesto     Patafta Hrvoje     FOI  vrijeme:  37:50 min    srebrna medalja

3. mjesto     Petkoviček Vedran FOI vrijeme:40:39 min    brončana medalja

•   Master B žene :
    1. mjesto  Mudri Astrid  Čakovec  vrijeme: 39:57 min     pehar i zlatna medalja

2. mjesto  Novak Brankica Čakovec  vrijeme: 39:58 min  srebrna medalja

3. mjesto  Štefanec Ida       Varaždin  vrijeme: 40:32 min  brončana medalja

Studenti prve i druge godine prijediplomskog studija FOI-ja pokazali su svoju spremnost i sportski angažman te im se i ovim putem zahvaljujemo na izvrsnoj promociji našeg Fakulteta. Oni, u sklopu redovne nastave na Fakultetu, mogu u sklopu predmeta Tjelesna i zdravstvena kultura svaki tjedan odabrati program nordijskog hodanja, koji profesor Vučić u suradnji s Klubom nordijskog hodanja Varaždin i licenciranim instruktorima, provodi dva put tjedno na Atletskom stadionu Sloboda.

Čestitke svim sudionicima i osvajačima pehara i medalja!