Humanitarni LAN turnir

Objavljeno: 16.11.2017

"U razdoblju od 13. do 24.11.2017. godine u organizaciji udruge V.U.K., Studentskog zbora, Studentskog časopisa STAK i Odbora studentskog doma te organizaciji Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu i Socijalne samoposluge „Kruh Sv. Antuna“ provodi se GGWP humanitarni LAN turnir kojem je cilj prikupljanje donacija za Socijalnu samoposlugu. Turnir se održava u zgradi FOI2, dvorana 3, dok će se predavanje održati u dvorani 1. Na turniru volontiraju volonteri Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI-ja.

Turnir se provodi drugi puta, a inicijatori i članovi organizacijskog tima su studenti i bivši studenti FOI-ja Andrija Krmpotić, Sven Vukelić, Gloria Babić, Bogdan Okreša Đurić, Goran Filinić, Mia Šimunić, Danijel Turić i Sara Dolenec.
Turnir se odvija na Fakultetu organizacije i informatike, a sudionici se natječu u igrama DOTA2, FIFA, LoL, CS:GO, Hearthstone i Tekken. U sklopu turnira odvijat će se i retrosekcija sa starim igrama poput Crash Team Racing, Crash Bash i Digimon Rumble Arena koja će biti dostupna za sve natjecatelje. Također, u sklopu turnira odvijat će se i konferencija na temu izrade igara te su do sada dogovorena sljedeća predavanja:

- Četvrtak 16.11. od 20:15 do 20:45 - "Izrada avanturističke računalne igre tipa 'Usmjeri-Klikni' by Gloria Babić

- Petak 17.11. od 19:30 do 20:00 "FOIjevac u industriji video igara! Gdje, kako, mitovi?" by Toni Steyskal

- Utorak 21.11. od 19:30 do 20:00 "Od ideje do tržišta" by Matija Piljek (NANOBIT)

Turnir je osmišljen kako bi se povrh skupljanja donacija u humanitarne svrhe također potaknulo druženje mladih, interes za područjem razvoja igara te promoviranje aktivizma među mladima. Planira se održavati turnir dva puta godišnje, te organizatori potiču sve zainteresirane za sudjelovanjem da im se jave na njihovoj Facebook stranici: https://www.facebook.com/ggwpturnir/"