FOI suorganizator međunarodne znanstvene konferencije SST 2022 u Osijeku

Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku ove je godine  domaćin i organizator pete po redu međunarodne znanstvene konferencije “International Conference on Smart Systems and Technologies 2022“ (SST 2022) u Osijeku. Suorganizator konferencije, koja je okupila 80-ak uglednih znanastvenika iz 20-ak zemalja, ove je godine i FOI. Otvorenju je u ime FOI-ja prisustvovala dekanica prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep te FOI-jev profesor dr. sc. Neven Vrček.

Konferencija će trajati do 21. listopada, a cilj joj je istraživačima i stručnjacima omogućiti platformu za razvoj i širenje znanstvenih i stručnih spoznaja iz područja pametnih sustava i tehnologija, ponajprije u području elektrotehnike, računarstva, komunikacijskih tehnologija, automatike, robotike, ali i svih drugih interdisciplinarnih područja i primjena.

Nadzorni i programski odbor konferencije okupio je preko 80 uglednih znanstvenika iz oko 20 zemalja. Izlaganja svih prihvaćenih recenziranih radova održat će se u okviru sekcija, a radovi će biti objavljeni u zborniku radova. Također, održat će se različite radionice i predavanja.

Konferenciju svake godine podržavaju renomirane znanstveno-stručne organizacije iz područja elektrotehnike i računarstva poput: IEEE Region 8, IEEE Croatia Section (Computer Chapter, Communications Chapter, Systems, Man and Cybernetics, Reliability Chapter), International Council on Large Electric Systems – CIGRÉ, Croatian National Committee, Akademija tehničkih znanosti Hrvatske – HATZ, Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske te Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, uz sponzorstvo niza renomiranih tvrtki. Također, suorganozatori su uz FOI i FER Zagreb te SFSB Slavonski Brod.