FOI alumniji ponovno zajedno nakon dvadesetak godina

Objavljeno: 20.11.2018

Na Fakultetu se okupilo nekoliko generacija bivših FOI studenata koji su studirali devedesetih godina.

U subotu poslijepodne, 10. studenoga 2018. godine, bilo je neobično živo na našem Fakultetu. Fakultet je posjetilo pedesetak FOI alumnija, bivših studenata koji su na druženje došli iz Zagreba, Križevaca, Popovače, Virovitice, mjesta oko Kutine, Međimurja, Izole u Sloveniji, Varaždina i drugih mjesta, a studirali su tijekom devedesetih godina (upis na fakultet od 1989. do 1999. godine).

Velik dio okupljenih upisao je FOI 1994. godine kada se izvodio četverogodišnji dodiplomski studij “Informacijski sustavi” i dvogodišnji stručni studij “Obrada podataka”.

Neformalno druženje FOI alumnija započelo je u dvorani 1 gdje ih je pozdravio dekan Fakulteta prof.dr.sc. Neven Vrček, koji je kasnih devedesetih godina bio asistent na Fakultetu. Dekan je okupljenima predstavio aktualno stanje na FOI-u (smjerovi, broj studenata, projektne aktivnosti, zanimljivosti), a bivše FOI-jevce posebno je zanimalo gdje su i što rade profesori koji su njima predavali.

Nakon dekanovog “predavanja”, FOI alumniji krenuli su u obilazak prostorija Fakulteta i prisjetili se doživljaja iz pojedinih dvorana. Naročito ih je interesirao izgled dvorane 12, koja je u ono vrijeme bila otvorena za slobodan rad studenata i imala računala s pristupom internetu te podrumskog prostora, popularne “Rupe”, koja je bila glavno mjesto studenskih druženja. Slijedio je odlazak do Studentskog doma gdje su okupljeni razgledali stari i novi dio doma te se oduševili komforom i mogućnostima koje današnji studenti imaju na raspolaganju (tadašnji studenti bili su ratna/poslijeratna generacija, studirali su većinom u skromnim uvjetima te bili smješteni u Učeničkom domu ili privatnom smještaju).

Druženje je nastavljeno u klubu Barfly gdje su se alumniji u opuštenoj atmosferi i uz laganu večeru prisjetili mnogih zgoda i nezgoda iz studentskih dana, te ispričali svoje karijerne puteve.

Da je ovo okupljanje bilo pun pogodak, zorno ilustrira i poruka jednog alumnija napisana na Viber grupi dan nakon druženja: “Pitanje je da li bi se neki od nas ikad više sreli obzirom kud nas sve život nosi. Zato mi je drago što sam imao priliku ponovno popričati s ljudima koje poznajem, ali i s ljudima s kojima se nisam družio na faksu ali viđali smo se u prolazu. :-) I nadam se da ćemo se opet vidjeti, možda ne svake ali recimo bar svake pete godine.”

Organizatorica druženja bila je FOI alumna Johana Čubra (ex Meštrić) iz generacije 94./95., uz pomoć kolegica s FOI-ja izv. prof. dr. sc. Sandre Lovrenčić i doc. dr. sc. Dijane Plantak Vukovac te Žareta Mije Liseca.

Nadamo se da će ovo druženje potaknuti i ostale generacije bivših FOI studenata da se ponovno okupe, a u tome vam može pomoći i Udruga diplomanata Fakulteta organizacije i informatike, AMAC-FOI (http://amac.foi.hr/, amac@foi.hr).