Europska agencija za globalne navigacijske satelitske sustave nagradila tim s FOI-ja

Objavljeno: 29.12.2020
Izvor slike: https://www.netokracija.com/

Tim koji čine jedan FOI-jevac, student Luka Klaužer i tvrtka proizašla s ovog fakulteta, Zero Molecule, osmislio je DotHub, rješenje za aktiviranje rampi koje precizno locira vozila uz pomoć satelitske navigacije Galileo. Svrha samog natjecanja je promocija europskog satelitskog sustava za navigaciju Galileo koji je puno kvalitetnija konkurencija američkom GPS sustavu. Izvor slike: netokracija.com

Mentor tima je doc. dr. sc. Boris Tomaš, voditelj IOT Laboratorija koji okuplja nastavnike i studente čiji su interesi vezani uz znanstveno-istraživačko i stručno područje informacijske sigurnosti i otvorenih sustava.

Projekt je proizašao iz završnog rada studenta Luke Klaužera na temu koju je predložio Zero Molecule, što je još jedan dokaz da FOI ima kvalitetno razrađenu organizacijsku i programsku podršku za ovakve oblike suradnje.

Ulaskom u top 30 nagrađeni tim sa FOI-ja je dobio 15.000 eura koji su investicijski potencijal za razvoj prototipa na kojem trenutno rade.

Više o nagradi, timu i daljnjim planovi na poveznici.