Dodjeljene Nagrade za izvrsnost prof. dr. Franjo Ruža Rotary Cluba Varaždin, među laureatima i FOI-jevi studenti

Objavljeno: 06.06.2023

U dvorani 1 Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu, u ponedjeljak, 5. lipnja 2023. je održana svečanost dodjele Nagrada za izvrsnost prof. dr. Franjo Ruža Rotary Cluba Varaždin za tekuću školsku i akademsku godinu. Rotary Club Varaždin već niz godina provodi jedinstvenu akciju “Godišnja nagrada za izvrsnost prof. dr. Franjo Ruža” s ciljem prepoznavanja i poticanja izvrsnosti u društvu, upravo zbog toga što dobro usmjerena izvrsnost može pokrenuti mnogobrojne pozitivne procese u društvu. Među laureatima su i studenti FOI-ja.

Ovo priznanje varaždinskih rotarijanaca primilo je 27 učenika i studenata iz Varaždinske županije, a među laureatima su i studenti FOI-ja:

Kuštelega Magdalena

Sitarić Ivana

Tomašić Tin

Šilec Klara

Nagrada za izvrsnost Rotary Cluba Varaždin, najdugovječnija je rotarijanska nagrada ovakve vrste Hrvatskoj, kojom ovaj Rotary klub nastoji promicati izvrsnost u našoj zajednici te nagrađivati najbolje učenike srednjih škola i najizvrsnije studente visokoškolskih ustanova. Ovogodišnji fond Nagrade za izvrsnost Prof. dr. sc. Franjo Ruža Rotary Cluba Varaždin iznosio je 4.450 eura, a ova su sredstva članovi RC Varaždin prikupili organizacijom svojih tradicionalnih akcija. Da je ova nagrada Rotary Cluba Varaždin prepoznata u našoj javnosti najbolje potvrđuje činjenica da su srednje škole i fakulteti ove godine za Nagradu prijavile ukupno 53 kandidata iz različitih područja i specijalnosti, sa izvrsnim rezultatima postignutim na državnim ili međunarodnim natjecanjima - istaknuo je dr. sc. Miroslav Benko, predsjednik Rotary Cluba Varaždin, koji je nagrađene učenike i studente pozvao da i dalje budu izvrsni te da u našem društvu promiču znanje.

Nagrađenim učenicima i studentima na ovom priznanju varaždinskih rotarijanaca na svečanosti je čestitala i prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, dekanica Fakulteta organizacije i informatike.

Ulaganje u znanje najbolje je ulaganje, što su prepoznali varaždinski rotarijanci dodjelom ove nagrade. Profesor Ruža bio je i moj profesor, a imala sam tu čast da sudjelujem u definiranju kriterija za dodjelu ove nagrade, zato mi je danas posebno zadovoljstvo što se Nagrada za izvrsnost prof. dr. sc. Franjo Ruža dodjeljuje upravo na našem Fakultetu - naglasila je dekanica Nina Begičević Ređep i čestitala svim nagrađenim učenicima i studentima.

Ovogodišnju Nagradu za izvrsnost „Prof. dr. sc. Franjo Ruža“ primilo je 19 učenika srednjih škola te osam studenata. U ime nagrađenih na ovoj rotarijanskoj nagradi zahvalila je Magdalena Kuštelega.

Spomenimo i to da ova Nagrada nosi naziv prof. dr. Franjo Ruža po prvom dekanu i utemeljitelju Fakulteta organizacije i informatike te jednom od triju osnivača Rotary kluba Varaždin. Sveučilišni profesor Franjo Ruža je za života osigurao pomoć i financiranje mnogim studentima, a naročito za studije u inozemstvu.

Iskrene čestitke svim dobitnicima nagrade!