Natječaj za studente - Ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO

Studentice i studenti, zainteresirani ste za nove prilike, nova znanja, iskustva, putovanja i poznanstva? U okviru projekta Erasmus+ DEMO - Digital Platform Enterprise nudimo vam mogućnost prijave na drugu međunarodnu ljetnu školu „Digital Platform Enterprise Summer School“ koja će se održati u srpnju ove godine u Bukureštu u Rumunjskoj, kod vodećeg projektnog partnera Politehnica University of Bucharest.

Održan kick-off sastanak i istraživačka radionica u sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA

U sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA, u utorak, 5. ožujka 2024. održan je kick-off sastanak i istraživačka radionica. Sastanak, održan u hibridnom formatu (na FOI-ju i online), vodila je prof. dr. sc. Blaženka Divjak, glavna istraživačica i voditeljica projekta. Radi se o projektu ukupne vrijednosti 120.000 EUR, financiranom od strane Hrvatske zaklade za znanost, kojem je cilj razviti nove pristupe i metode analitike učenja i umjetne inteligencije koje koriste velike količine podataka generirane (prvenstveno) u sustavima za upravljanje učenjem.

CECIIS 2024 - Poziv na prijavu radova i paralelnih događanja

Objavljen je poziv za prijavu radova i paralelnih događanja na 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems, a rok za predaju radova je 1. svibnja 2024.

Uspješno izrađeni standardi zanimanja, kvalifikacija i obrazovni programi u području razvoja videoigara

U okviru projekta "Izrada standarda zanimanja, kvalifikacija, kurikuluma i nastavnih materijala za zanimanje Specijalist za razvoj videoigara i programe usavršavanja iz područja razvoja videoigara, modernizacija kurikuluma i izrada nastavnih materijala za zanimanje Tehničar za razvoj videoigara te provedba programa usavršavanja za obrazovanje odraslih" provedenog u okviru "Regionalnog centra kompetentnosti u Sisačko-moslavačkoj županiji – prema novim i inovativnim znanjima i vještinama" izrađeno je i odobreno 5 standarda zanimanja, standarda kvalifikacija i obrazovnih programa u području razvoja videoigara.

Želite li steći iskustva međunarodne razmjene u Americi? Otvorene su prijave za 12. Studentski simpozij u SAD-u

Pozivamo vas da se prijavite na natječaj za studentsku razmjenu u Americi u okviru 12th Student’s Symposium: Research Topics and Intercultural Learning in the International Context, koji će se održati od 10. do 20. srpnja 2024. u Sjedinjenim Američkim Državama. Ovogodišnji tradicionalni 12. Studentski simpozij organiziramo u suradnji s partnerskim Sveučilištima University of Cincinnati, OH, USA i Indiana State University, IN, USA.

U Poljskoj održan početni sastanak Erasmus+ projekta AI2SEP na kojem je FOI partner

Puni naziv projekta je “Developing Talents in Artificial Intelligence to Solve Disruptive Environmental Problems”, a vodeći partner na projektu University of Silesia (Faculty of Science and Technology), dok su partneri University of Maribor (Faculty of Organizational Sciences), Pavol Jozef Šafárik University in Košice (Faculty of Science), Vilnius University (Faculty of Mathematics and Informatics) te Sveučilište u Zagrebu (Fakultet organizacije i informatike).

29.01.2024, 13:57
Obilježen Europski dan zaštite osobnih podataka – poduzetnici testirali web alat OLIVIA koji je razvijen na FOI-ju

Agencija za zaštitu osobnih podataka, u petak 26. siječnja 2024., povodom Europskog dana zaštite osobnih podataka organizirala je konferenciju „Poduzetnici i nove tehnologije“ namijenjenu malim i srednjim poduzetnicima u Ericssonu Nikoli Tesli. S obzirom na to da upravo mali i srednji poduzetnici najčešće ne raspolažu s dovoljno financijskih i ljudskih resursa potrebnih za usklađivanje s propisima o zaštiti podataka, Agencija je, zajedno s Fakultetom organizacije i informatike i drugim partnerima, u okviru projekta ARC II, odlučila dati svoj doprinos poduzetnicima i to web alatom naziva „Olivia“. O alatu je na današnjem predstavljanju govorila i dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa.

26.01.2024, 14:55
Posljednji eksperiment istraživačke skupine s FOI-ja pokazao: „Naše aplikacijsko rješenje za upravljanje konstelacijom dronova može locirati pilote uljeznih dronova – komercijalizacija rezultata projekta ORKAN je moguća!“

Istraživački tim projekta „ORKAN – Okvir za kontrolu i nadzor bespilotnih letjelica“, među kojima je 13-ero istraživača iz Hrvatske, većina s Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (SUZG FOI) te inozemni istraživač s Islanda, prvi je tim u Hrvatskoj kojem je uspjelo pronaći algoritamsko rješenje kako s jednog mjesta upravljati većim brojem dronova, koji pritom imaju i svoju misiju - u ovom slučaju locirati pilota potencijalno uljeznog drona.

25.01.2024, 12:54
Jačanje međunarodnih veza s Fakultetom menadžmenta i informatike iz Žiline

Tijekom proslave Dana Fakulteta i 61. obljetnice Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. ing. Peter Márton odlikovan je prestižnom poveljom 'Prijatelj FOI-ja' koje mu je dodjelilo Fakultetsko vijeće FOI-ja. Ova prestižna godišnja nagrada ističe iznimne doprinose međunarodnih suradnika FOI-ja i njihove napore u jačanju čvrstih veza s našom institucijom.

Svoja vrata na FOI-ju otvorio Student hub

Student hub, novouređeni prostor namijenjen radu studenskih udruga i studenata na Fakultetu organizacije i informatike otvorio je u ponedjeljak, 18. prosinca 2023. svima svoja vrata, a smješten je u podrumu zgrade FOI 1 (nasuprot caffe bara Rupa - bivši IoT Lab). Otvorenju novog prostora, koji će koristiti kao ugodno, poticajno i motivirajuće okruženje za rad svih udruga i studenata na FOI-ju, podržali su brojni članovi Studentskog zbora Fakulteta organizacije i informatike te drugi studenti, nastavnici i djelatnici.