Objavljen je natječaj za odlazak na Erasmus+ stručnu praksu u ljetnom semestru 2020./21.

Sveučilište u Zagrebu objavilo je 2. krug Natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse Erasmus+ za akademsku godinu 2020./21. Uz dosadašnju “klasičnu” fizičku mobilnost, ovaj natječaj donosi i neke nove mogućnosti poput kombinirane (“blended”) i virtualne mobilnosti. Rok za prijavu je 15. travnja 2021.

STEM stipendije - provjera podataka

Ministarstvo znanosti i obrazovanja uputilo je u ponedjeljak, 02. studenoga 2020. svim redovitim studentima studijskih programa u STEM područjima znanosti obavijest s uputama za provjeru podataka. Obavijest je poslana na njihove adrese elektroničke pošte evidentirane u sustavu AAI@EduHr u svrhu provedbe dodjele državnih stipendija u STEM područjima znanosti u akademskoj godini 2020./2021.

Odluka o dodjeli državnih stipendija u STEM područjima znanosti za akademsku godinu 2020./2021.

Ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs donio je odluku koja potvrđuje da će Ministarstvo znanosti i obrazovanja i u narednoj akademskoj godini dodjeljivati STEM stipendije. Ukupno će biti dodijeljeno, kao i prijašnjih godina, 3.400 stipendija. STEM stipendije dodjeljuju se studentima u STEM područjima znanosti, kojima pripada i FOI.

Mogućnost ostvarenja horizontalne mobilnosti za studente FOI

Poštovane studentice i studenti, podsjećamo vas da temeljem odredbi članka 29. Pravilnika o studiranju na preddiplomskim i diplomskim studijima Sveučilišta u Zagrebu studenti imaju mogućnost ostvarenja prava na horizontalnu mobilnost unutar Sveučilišta.

Rok za Natječaj za dodjelu Rektorove nagrade produljen do 31. kolovoza 2020.

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras raspisao je Natječaj za dodjelu Rektorove nagrade za akademsku godinu 2019./2020. Rok za prijavu na natječaj je produljen do 31. kolovoza 2020. godine. Više o natječaju pročitajte u nastavku.

Natječaj Sveučilišta u Zagrebu za upis studenata u prvu godinu

Sveučilište u Zagrebu je raspisalo natječaj za upis studenata u I. godinu sveučilišnih preddiplomskih, integriranih preddiplomskih i diplomskih te stručnih preddiplomskih studija u akademskoj godini 2020./2021. Natječaj objavljujemo u nastavku.

Natječaj za smještaj i subvencije za akademsku godinu 2020/21.

Natječaj za subvencionirano stanovanje u Studentsko domu u Varaždinu otvoren je do 3. kolovoza 2020. godine.

Produljen rok za prijavu studenata na Natječaj za odlazak na Erasmus+ stručnu praksu u ak. godini 2020./21.

Sveučilište u Zagrebu objavilo je 1. krug Natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse Erasmus+ za ak. godinu 2020./21 te produljilo rok za prijavu. Prvi krug natječaja namjenjen je studentima koji sa stručnom praksom žele započeti u razdoblju između 1. kolovoza 2020. i 15. veljače 2021.

Privremeni rezultati Natječaja Studentskoga zbora Sveučilišta u Zagrebu za sufinanciranje studentskih programa

Objavljeni su privremeni rezultati Natječaja Studentskoga zbora Sveučilišta u Zagrebu za sufinanciranje studentskih programa.