NAJAVA: Okrugli stol 'Umjetna inteligencija – percepcija i stvarnost'

Odbor za suradnju s gospodarstvom i regionalni razvoj Akademije tehničkih znanosti Hrvatske, u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom i Inovacijskim centrom Nikola Tesla, organizira okrugli stol Umjetna inteligencija – percepcija i stvarnost. Održat će se u petak, 3. srpnja 2020. od 14:00 do 16:30 u Vijećnici Hrvatske gospodarske komore na zagrebačkoj adresi Rooseveltov trg 2.

FOI-ju uručen ugovor za projekt 'Study4Career'

Danas, 9. ožujka 2020. godine, u Ministarstvu znanosti i obrazovanja održana je svečanost uručivanja ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava u sklopu Poziva „Razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse u visokom obrazovanju“ iz Europskoga socijalnog fonda (ESF), Operativnoga programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.“. Na svečanosti su uručeni ugovori dobitnicima bespovratnih sredstava za 28 projekata ukupne vrijednosti bespovratnih sredstava od gotovo 100 milijuna kuna (99.433.635,49 KN), a jedan od njih je i projekt pod nazivom 'Study4Career: Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike', čiji je nositelj FOI.

Predstavljen projekt 'Uspostava integralnog sustava za upravljanje službenom dokumentacijom Republike Hrvatske'

U Zagrebu je jučer, 3. ožujka 2020. godine, predstavljen projekt Uspostava integralnog sustava za upravljanje službenom dokumentacijom Republike Hrvatske čiji su nositelji Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva, uz partnerstvo Fakulteta elektronike i računarstva i njihova Laboratorija za analizu teksta i inženjerstvo znanja. Tijekom konferencije održan je o okrugli stol Umjetna inteligencija u obradi teksta u kojem je sudjelovala i prof. dr. sc. Jasminka Dobša s Fakulteta organizacije i informatike.

Održan kick off sastanak na projektu E-DigiLit u Turskoj

Dana 16. i 17. siječnja ove godine održan je prvi partnerski sastanak na projektu E-DigiLit (Enhancing Digital Literacy of University Students) kod vodećeg partnera na Dokuz Eylul University, Buca Faculty of Education, u Izmiru u Turskoj, na kojem je Sveučilište u Zagrebu (FOI) partner.

Provjera znanstvenih radova novim softverima

Ministarstvo znanosti i obrazovanja je sa oko 1,9 milijuna kuna financiralo nabavu licencija za korištenje softvera za provjeru autentičnosti, koje će u prvoj godini koristiti 72 visoka učilišta u Hrvatskoj, a među njima i FOI.

07.02.2020, 13:22