CECIIS 2021 – objavljen 1. poziv za prijavu radova

Trideset i druga po redu konferencija CECIIS - Central European Conference on Information and Intelligent Systems - CECIIS 2021 održat će se od 13. do 15. listopada 2021. godine na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu

Održan početni sastanak strateškog projekta - TEACH4EDU4

U utorak, 8. prosinca 2020. na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) održan je početni sastanak međunarodnog strateškog projekta TEACH4EDU4 - Accelerating the transition towards Edu 4.0 in HEIs, a koji FOI koordinira uz suradnji sa šest europskih partnera.

Uspješna 31. konferencija CECIIS 2020 u virtualnom izdanju

U organizaciji Fakulteta organizacije i informatike (FOI) i Europske mreže EDEN od srijede, 7. listopada do petka 9. listopada 2020. održana je 31. konferencija CECIIS 2020. S primarnom brigom o dobrobiti svih sudionika, govornika i zaposlenika, ovogodišnje izdanje konferencije s temom 'Intelligent Systems - Trends, Future, Society' održano je u virtualnom izdanju.

09.10.2020, 15:35
U Opatiji održan 43. MIPRO skup

Vodeći računa o svim činjenicama ugroze od COVID-19 pandemije, konferencija MIPRO 2020 ove je godine održana kao hibridni skup, što znači da se dio događanja odvijao fizički u Opatiji, a dio se prenosio online kanalima. U okviru konferencije, koja se održavala od srijede, 30. rujna do petka, 2. listopada 2020., FOI je kao jedan od suorganizatora skupa organizirao niz predavanja i radionica te prezentacija znanstvenih radova.

Time 4 Science - izv. prof. Vlatka Škokić

On-line Time 4 Science na temu 'Kvalitativne metode u poduzetništvu' održan je danas, 15. rujna 2020.

DignetSoftware je srebrni sponzor konferencije CECIIS 2020

Tvrtka DignetSoftware srebrni je sponzor 31. konferencije CECIIS 2020, koja će se održati od 7. do 9. listopada 2020. na FOI-ju u Varaždinu (i po potrebi online). Organizatori konferencije, Fakultet organizacije i informatike te europska mreža EDEN sa zadovoljstvom ponovno surađuju s tvrtkom DignetSoftware, koja je podržala i prošlogodišnje izdanje spomenute konferencije.

Besplatan online tečaj o korištenju i istraživanju online podataka (TODO)

S veseljem vas obavještavamo da je otvoren besplatan on-line tečaj o korištenju i istraživanju otvorenih podataka kao jedan od rezultata H2020 projekta "TODO - Twinning Open Data Operational", na kojem je Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu partner.

Prijava radova za 31. konferenciju CECIIS 2020 - produljeni rok

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu i mreža EDEN – European Distance and e-Learning Network zajedno organiziraju 31. međunarodnu znanstvenu konferenciju CECIIS 2020, koja će se održavati od 7. do 9. listopada 2020. na FOI-ju u Varaždinu. Tema ovogodišnje konferencije je "Inteligentni sustavi - trendovi, budućnost, društvo". Više informacija o konferenciji, kao i o produžetku rokova pročitajte u nastavku.

Javni razgovor – mr. sc. Robertina Zdjelar

U utorak, 17. ožujka 2020. godine pristupnica mr. sc. Robertina Zdjelar ima javni razgovor vezan uz prijavu teme doktorskog rada.

Asistent Matija Novak obranio doktorski rad

U ponedjeljak, 3. veljače 2020. godine, asistent Matija Novak obranio je doktorski rad pod naslovom 'EFFECT OF SOURCE-CODE PREPROCESSING TECHNIQUES ON PLAGIARISM DETECTION ACCURACY IN STUDENT PROGRAMMING ASSIGNMENTS' ('UTJECAJ TEHNIKA ZA PREDOBRADU IZVORNOG KODA NA TOČNOST OTKRIVANJA PLAGIJATA U STUDENTSKIM ZADACIMA IZ PROGRAMIRANJA'). Doktorski rad izrađen je pod mentorstvom prof. dr. sc. Dragutina Kermeka i prof. dr. sc. Mike S. Joya.