Božićna humanitarna akcija na FOI-ju

U duhu božićnih blagdana, sa srcem ispunjenim dobrotom, Studentski zbor Fakulteta organizacije i informatike i Centar za volontiranje i humanitarni rad FOI-ja sa zadovoljstvom najavljuju tradicionalnu Božićnu humanitarnu akciju, koja će se odvijati na FOI-ju u utorak, 12. i srijedu, 13. prosinca 2023.

Hrvatska domaćin najvećeg europskog natjecanja u robotici: u Varaždinu se natječe više od 700 sudionika iz 18 zemalja svijeta

Danas je započelo najveće europsko natjecanje u robotici, a koje će se u Varaždinu održavati do 10. lipnja u varaždinskoj Areni. Riječ je o 4. European RoboCup Junior natjecanju koje se po prvi puta organizira u Hrvatskoj i koje je okupilo oko 730 sudionika iz 18 zemalja, a jedan od suorganizatora je i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu. Svečanosti otvorenja danas je prisustvovala i dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, a jedan od sudaca i mentora na natjecanju je FOI-jev student Ivan Kolarić.

Prezentacije studenskih istraživanja na Sveučilištu Carlow u Sjedinjenim Američkim Državama u Pittsburghu

Na partnerskom Sveučilištu Carlow u Pittsburghu 20.5.2023. godine održavaju se Carlow Scholars' Day (CSD), u kojem sudjeluju i studenti FOI-ja.

Studenti FOI-ja prezentirali istraživanja na 10. Studentskom međunarodnom simpoziju u SAD-u

Ovogodišnji 10. Studentski međunarodni simpozij / 10th Student’s Symposium on Research and Intercultural Learning održan je od 5. do 14. srpnja 2022. na Sveučilištu Cincinnati u Ohiu i na Sveučilištu Carlow u Pittsburghu u Pensilvaniji. Ovaj projekt je Fakultet organizacije i informatike započeo 2010. godine i od tada se kontinuirano jednom do dva puta godišnje organiziraju mobilnosti hrvatskih studenata u SAD i američkih studenata u Hrvatsku.

U Pragu je održan 4. projektni sastanak WAI4PWDs s ciljem potpore osobama s invaliditetom i podizanja kvalitete web pristupačnosti

U Pragu je od 14. do 16. lipnja 2022. održan 4. partnerski sastanak na projektu Web Accessibility and other Initiatives for Persons with Disabilities in EU in Pandemic and other Crisis Times - WAI4PwDs (625053-CITIZ-1-2020-2-RS-CITIZ-NT)". Cilj projekta je podizanje svijesti o potrebama i pravima osoba s invaliditetom te procedurama za osiguravanje web pristupačnosti. U popularnom turističkom odredištu Pragu, naglasak je stavljen na osiguranje pristupačnosti turističkih informacijama i turističkih destinacija osobama s invaliditetom tijekom pandemije.

Festival Znanosti – Život u virtualnom svijetu i digitalna izložba dječjih likovnih radova

Od 2. do 7. svibnja 2022. na Fakultetu organizacije i informatike održava se digitalna izložba dječjih likovnih radova pod nazivom Život u virtualnom svijetu.

Festivalu znanosti i ove se godine pridružuje FOI

U organizaciji Tehničkog muzeja Nikola Tesla iz Zagreba, British Councila i hrvatskih sveučilišta, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i ove se godine od 2. do 7. svibnja 2022. održava Festival znanosti. Organizacijski se manifestaciji i ove godine pridružuje FOI.

NA FOI-JU ODRŽAN 9. MEĐUNARODNI STUDENTSKI SIMPOZIJ O INTERKULTURALNOM UČENJU

Deveti međunarodni studentski istraživački simpozij o interkulturalnom učenju, koji Fakultet organizacije i informatike tradicionalno jednom godišnje organizira u suradnji sa sveučilištima iz Sjedinjenih Američkih Država, održan je na FOI-ju, uz prisustvo brojnih domaćih te 14 inozemnih studenata i nastavnika iz SAD-a.