Započeo program obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca na FOI-ju: od kriptovaluta i fintecha do upravljanja novcem

Program je započeo u utorak, 19. ožujka i odvijat će se do 21. ožujka 2024., a obuhvaća niz različitih aktivnosti na aktualne teme iz područja ekonomije i financija. Namijenjen je FOI studentima, svih studijskih smjerova i godina studija. Teme predavanja obuhvaćaju široki spektar financijskih aspekata, protežući se od kriptovaluta, fintecha do suvremenih strategija upravljanja novcem, pružajući polaznicima sveobuhvatan uvid u dinamičan svijet financija i financijskog tržišta. Predavanja će na FOI-ju održati niz istaknutih FOI alumni studenata, ali i drugih uspješnih pojedinaca i istaknutih profesionalaca koji se bave nizom poduzetničkih aktivnosti u financijskom sektoru.

SVEUČILIŠTA IZ SAD-A NA TRADICIONALNOM STUDENTSKOM SIMPOZIJU O INTERKULTURALNOM UČENJU NA FOI-ju

Na Fakultetu organizacije i informatike Varaždin se od 21. do 29. svibnja 2023. održava 11. Studentski istraživački simpozij o interkulturalnom učenju „Research Topics and Intercultural Learning in the International Context“.

Radni posjet profesora i studenata sa Sveučilišta Cincinnati iz Sjedinjenih Američkih Država

U srijedu, 3. svibnja 2023., realiziran je radni posjet 22 studenata u pratnji dviju profesorice s partnerskog Sveučilišta Cincinnati iz Ohia u SAD-u. Posjet je organiziran u sklopu kolegija Intercultural management (UC) nositeljice izv. prof. dr. sc. Whitney Westrich sa Sveučilišta Cincinnati i Pregovaranje u međunarodnom okruženju nositeljice prof. dr. sc. Violete Vidaček Hainš.

2. dio 8. Međunarodnog studentskog simpozija o interkulturalnom učenju održan je u SAD-u

Cincinnati, Orlando, Chichago… Tri različita grada u tri različite savezne države u Americi. Zvuči primamljivo? Puno različitih kulturnih događanja i znamenitosti, povijesnih mjesta, velikih Sveučilišta… Za vas smo istražili kako možete kao student Fakulteta organizacije i informatike Varaždin (FOI), Sveučilišta u Zagrebu, obići i prezentirati vlastita istraživanja na Sveučilištima u Americi.