Svoja vrata na FOI-ju otvorio Student hub

Student hub, novouređeni prostor namijenjen radu studenskih udruga i studenata na Fakultetu organizacije i informatike otvorio je u ponedjeljak, 18. prosinca 2023. svima svoja vrata, a smješten je u podrumu zgrade FOI 1 (nasuprot caffe bara Rupa - bivši IoT Lab). Otvorenju novog prostora, koji će koristiti kao ugodno, poticajno i motivirajuće okruženje za rad svih udruga i studenata na FOI-ju, podržali su brojni članovi Studentskog zbora Fakulteta organizacije i informatike te drugi studenti, nastavnici i djelatnici.

Početak prijava za projekt LUMEN Business studentske udruge eSTUDENT

LUMEN Business edukativno je natjecanje namijenjeno studentima/icama u rješavanju poslovnih slučajeva u Hrvatskoj i regiji. Cilj natjecanja je ostvarivanje suradnje između proaktivnih studenata/ica i poduzeća u izradi praktičnih rješenja. Studenti/ice na kreativan način samostalno razvijaju ideje i praktična rješenja na zadanu temu, te pokazuju svoje znanje i talent.

FOI uvodi obaveznu stručnu praksu i na preddiplomsku razinu sveučilišnog studija

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu među prvim je javnim visokim učilištima u Hrvatskoj koji sredstvima iz europskog projekta uvodi sustav obavezne stručne prakse na preddiplomsku razinu sveučilišnog studija. Radi se jednom od glavnih ciljeva projekta Study4Career, kojim je FOI osigurao gotovo 4 milijuna kuna za unapređenje postojećeg i uvođenje novog modela stručne prakse za studente preddiplomskog studija Informacijski sustavi i Poslovni sustavi.

2. dio 8. Međunarodnog studentskog simpozija o interkulturalnom učenju održan je u SAD-u

Cincinnati, Orlando, Chichago… Tri različita grada u tri različite savezne države u Americi. Zvuči primamljivo? Puno različitih kulturnih događanja i znamenitosti, povijesnih mjesta, velikih Sveučilišta… Za vas smo istražili kako možete kao student Fakulteta organizacije i informatike Varaždin (FOI), Sveučilišta u Zagrebu, obići i prezentirati vlastita istraživanja na Sveučilištima u Americi.