Obavijest o provođenju sveučilišnog izbornog predmeta „Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom“ u ak. god. 2023./2024.

U nastavku objavljujemo poziv za predstavljanje sveučilišnog izbornoj kolegija Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom.

SVEUČILIŠTA IZ SAD-A NA TRADICIONALNOM STUDENTSKOM SIMPOZIJU O INTERKULTURALNOM UČENJU NA FOI-ju

Na Fakultetu organizacije i informatike Varaždin se od 21. do 29. svibnja 2023. održava 11. Studentski istraživački simpozij o interkulturalnom učenju „Research Topics and Intercultural Learning in the International Context“.

Radni posjet profesora i studenata sa Sveučilišta Cincinnati iz Sjedinjenih Američkih Država

U srijedu, 3. svibnja 2023., realiziran je radni posjet 22 studenata u pratnji dviju profesorice s partnerskog Sveučilišta Cincinnati iz Ohia u SAD-u. Posjet je organiziran u sklopu kolegija Intercultural management (UC) nositeljice izv. prof. dr. sc. Whitney Westrich sa Sveučilišta Cincinnati i Pregovaranje u međunarodnom okruženju nositeljice prof. dr. sc. Violete Vidaček Hainš.

Održana edukacija nove generacije volontera

U ponedjeljak, 20. ožujka 2023. na Fakultetu organizacije i informatike održana je edukacija za volontere. Temu Zakon o volonterstvu prezentirala je voditeljica Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI, prof. dr. sc. Sandra Lovrenčić, a temu Etički kodeks volontera održala je prof. dr. sc. Violeta Vidaček Hainš, koordinatorica aktivnosti volontera.

Natječaj - novčana potpora za podmirenje dijela troškova prijevoza za redovite studente s invaliditetom

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Odluku i obrazac Zahtjeva za ostvarivanje prava na novčanu potporu za podmirenje dijela troškova prijevoza za redovite studente s invaliditetom za akademsku godinu 2022./2023.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja raspisalo je Natječaje za dodjelu državnih stipendija
Ministarstvo znanosti i obrazovanja

Ministarstvo znanosti i obrazovanja raspisalo je Natječaj za dodjelu 10.000 državnih stipendija za akademsku godinu 2021./2022. (sukladno osiguranim sredstvima u Državnome proračunu i sredstvima osiguranim u Europskome socijalnom fondu u sklopu Operativnoga programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.“) redovitim studentima visokih učilišta u Republici Hrvatskoj te Natječaj za dodjelu 400 državnih stipendija za posebne skupine studenata za akademsku godinu 2021./2022. redovitim studentima visokih učilišta u Republici Hrvatskoj

Predmet Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom

Predmet „Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom“ dostupan je za upis svim studentima koji su upisani na bilo koju sastavnicu (fakultet/akademiju) Sveučilišta u Zagrebu na preddiplomskoj, diplomskoj ili poslijediplomskoj razini studija.