Pozvano predavanje doc. dr. sc. Nikice Daraboša, opunomoćenog ministra u Stalnoj misiji RH pri UN-u i Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji

Velika nam je čast pozvati sve zainteresirane studentice i studente kao i djelatnike na pozvano predavanje koje će održati opunomoćeni ministar u Stalnoj misiji Republike Hrvatske pri Ujedinjenim narodima i Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji, doc. dr. sc. Nikica Daraboš u četvrtak, 04. travnja 2024. godine s početkom u 15:30 sati putem BBB sustava. Tema predavanja je „Digitalna inkluzija u zdravstvu“.

Pozvano predavanje Luke Porobija na temu cybersec regulatornog okvira EU i RH

Pozvano predavanje na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava, danas će na FOI 2 (dvorana 1) s početkom u 12:15 sati održati Luka Porobija, partner u Porobija & Špoljarić d.o.o. Porobija je odvjetnik specijaliziran za IT & TMT, s višegodišnjim iskustvom rada s klijentima iz vertikale IT/TMT sektora (infrastruktura, hardver, softver). Kroz radu u IT/TMT sektoru susretao se s problematikom kibernetičke sigurnosti kao sastavnim elementom poslovanja u tehnološkom sektoru, te je savjetovao klijente kako upravljati pravnim rizicima povezanim sa sigurnosnim incidentima.

Pozvano predavanje Vanje Švajcera na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava

Na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava će u utorak, 12. prosinca 2023. na FOI 2 (dvorana 1) pozvano predavanje održati Vanja Švajcer, koji radi kao istraživač računalnih prijetnji u Cisco Talos grupi. Odgovoran je za prikupljanje i analizu podataka o najnovijim računalnim prijetnjama pronađenim u Ciscovim izvorima podataka. Autor je mnogih članaka o zlonamjernim programima i predavač na međunarodnim konferencijama kao što su Virus Bulletin, CARO Workshop, BSides i BalcCon. Od 2000. godine, redoviti je kolumnist računalnog časopisa Mreža. U nadolazećem predavanju Vanja Švajcer razotkriti će studentima dinamični svijet kibernetičke sigurnosti kroz duboko poniranje u analizu zlonamjernog koda.

U 4 mjeseca i kroz 15 predavanja 26 FOI-jevih studenata naučilo kako razviti web aplikacije koristeći React tehnologiju na Speck akademiji

U organizaciji s Fakultetom organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, tvrtka Speck je provela i ove godine Speck Akademiju. Radi se o online kolegiju frontend razvoja koji se provodi tijekom ljetnog semestra i namijenjen je studentima od 3. godine prijediplomskih do 2. godine diplomskih studija. Akademija je u potpunosti besplatna za sve polaznike te je pored studenata otvorena i za sve druge pojedince u potrazi za nastavkom obrazovanja.

Čak 16 popunjenih radionica na Workshop Days u organizaciji CPSRK-a
Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI je u suradnji s poduzećima organizira Workshop Days 2023 s čak 16 stručnih radionica. Drugi Workshop Days održani su u tjednu od 17. do 20. travnja 2023. godine. Više detalja u nastavku.
Održana završna konferencija projekta 'Study4Career' u Trakošćanu

Gotovo stotinu sudionika iz akademskog i gospodarskog sektora došlo je čuti primjere dobre prakse u provođenju inovativnih pristupa nastavnim i nenastavnim aktivnostima usmjerenim prema ranom razvoju karijera studenata, koji su predstavljeni na završnoj konferenciji projekta "Study4Career" u Trakošćanu.

Završna konferencija projekta 'STUDY4CAREER' u Trakošćanu

U četvrtak, 9. veljače 2023. godine, u hotelu Trakošćan održat će se završna konferencija projekta „Study4Career: Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike“, koji nakon tri godine intenzivnog provođenja u sustavu visokog obrazovanja dolazi do završetka, ostavljajući zavidne rezultate, od kojih se pojaviše ističu inovativne primjene u učenju i poučavanju, novi model stručne prakse na preddiplomskoj razini sveučilišnog studija te implementacija inovativnih programskih proizvoda za direktno povezivanje studenata s poslovnim sektorom. Više o projektu pročitajte u nastavku, a program konferencije pogledajte ovdje.

Velik interes mladih za publikaciju FOI-ja 'Započni karijeru u pravom smjeru'

Najnovija tiskana publikacija Fakulteta organizacije i informatike "Započni karijeru u pravom smjeru" nastala u suradnji s bivšim (alumni) studentima u sklopu europskog projekta Study4Career, predstavljena je danas, 2. studenog 2022., na FOI-ju u Varaždinu. Publikacija u kojoj su autori nastojali obuhvatiti sva atraktivna zanimanja za studente FOI-ja na današnjem tržištu rada, pobudila je velik interes mladih te je današnjem predstavljanju prisustvovalo oko dvjesto učenika Elektrostrojarske škole Varaždin (MEC) te studenata i nastavnika Fakulteta. Publikacija je dostupna u CPSRK-u i na poveznici.

Prijavite se na program „Seeds for the Future" i upoznaj najmoderniju tehnologiju tvrtke Huawei

Otvoren je natječaj za program „Seeds for the Future" - online program obrazovanja i obuke usmjerenog na industriju, inovacije i tehnologiju. Više u nastavku...

Pozvana predavanja s ciljem zaštite i brige o mentalnom zdravlju
Monika Melnjak

Poštovane kolegice kolege! Željeli bismo Vas informirati da će se u srijedu 24. 11. u 13.00 sati, četvrtak 25. 11. u 17.00 sati te u utorak, 30. 11. u 11.00 sati održati pozvano predavanje psihologinje Monike Melnjak pod nazivom „PROMJENOM AUTOMATSKIH MISLI DO REDUCIRANJA ANKSIOZNOSTI“.