Pozvano predavanje doc. dr. sc. Nikice Daraboša, opunomoćenog ministra u Stalnoj misiji RH pri UN-u i Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji

Velika nam je čast pozvati sve zainteresirane studentice i studente kao i djelatnike na pozvano predavanje koje će održati opunomoćeni ministar u Stalnoj misiji Republike Hrvatske pri Ujedinjenim narodima i Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji, doc. dr. sc. Nikica Daraboš u četvrtak, 04. travnja 2024. godine s početkom u 15:30 sati putem BBB sustava. Tema predavanja je „Digitalna inkluzija u zdravstvu“.

Pozvano predavanje na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava održat će Mario Blažević

Pozvano predavanje na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava održat će u ponedjeljak, 25. ožujka 2024. s početkom u 10:15 sati na FOI2 (D9) Mario Blažević, viši konzultant za informacijsku sigurnost u tvrtki Diverto. Na predavanju će pojasniti koncepte OT sustava, razlike između IT i OT infrastrukture i izazove u implementaciji kibernetičke sigurnosti u OT, a analizirat će i najznačajnije kibernetičke napade na OT, napraviti usporedbu kibernetičke i informacijske sigurnosti te istaknuti ključne izazove s kojima se suočavamo u OT okruženju. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane studente.

21.03.2024, 09:13
Pozvano predavanje Luke Porobija na temu cybersec regulatornog okvira EU i RH

Pozvano predavanje na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava, danas će na FOI 2 (dvorana 1) s početkom u 12:15 sati održati Luka Porobija, partner u Porobija & Špoljarić d.o.o. Porobija je odvjetnik specijaliziran za IT & TMT, s višegodišnjim iskustvom rada s klijentima iz vertikale IT/TMT sektora (infrastruktura, hardver, softver). Kroz radu u IT/TMT sektoru susretao se s problematikom kibernetičke sigurnosti kao sastavnim elementom poslovanja u tehnološkom sektoru, te je savjetovao klijente kako upravljati pravnim rizicima povezanim sa sigurnosnim incidentima.

Pozvano predavanje Vanje Švajcera na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava

Na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava će u utorak, 12. prosinca 2023. na FOI 2 (dvorana 1) pozvano predavanje održati Vanja Švajcer, koji radi kao istraživač računalnih prijetnji u Cisco Talos grupi. Odgovoran je za prikupljanje i analizu podataka o najnovijim računalnim prijetnjama pronađenim u Ciscovim izvorima podataka. Autor je mnogih članaka o zlonamjernim programima i predavač na međunarodnim konferencijama kao što su Virus Bulletin, CARO Workshop, BSides i BalcCon. Od 2000. godine, redoviti je kolumnist računalnog časopisa Mreža. U nadolazećem predavanju Vanja Švajcer razotkriti će studentima dinamični svijet kibernetičke sigurnosti kroz duboko poniranje u analizu zlonamjernog koda.

Promovirana 473 FOI-jeva prvostupnika/ca i magistra/ica

U petak, 1. prosinca i u subotu, 2. prosinca 2023., u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu održana je svečana promocija prvostupnica i prvostupnika informatike i ekonomije te prvostupnica i prvostupnika poslovne informatike, kao i magistrica i magistara informatike i ekonomije Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike. Ove ak. godine FOI je promovirao 473 promoventa.

Svečana promocija prvostupnika i magistara FOI-ja

Promocije sveučilišnih prvostupnika, prvostupnika poslovne informatike te sveučilišnih magistara Sveučilišta u Zagrebu, Fakulteta organizacije i informatike održat će se 1. i 2. prosinca 2023. godine u Koncertnoj dvorani HNK-a Varaždin. Raspored prema studijima pogledajte u nastavku.

Studenti stručnog prijediplomskog studija FOI-ja od sada u centru grada Siska

U prostoru galerije Gimnazije Sisak je u srijedu, 11. listopada 2023. potpisan ugovor između Sveučilišta u Zagrebu, Fakulteta organizacije i informatike i Gimnazije Sisak o zakupu poslovnog prostora kojeg će koristiti Fakultet za potrebe odvijanja nastave na stručnom prijediplomskom studiju Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja (ITDP). Ugovor su potpisali dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa i ravnatelj Gimnazije Sisak Božidar Dujmić, a svečanosti potpisivanja je nazočio i župan Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak, kao i studenti stručnog studija FOI-ja.

12.10.2023, 12:32
Dobrodošlica studentima FOI-ja!

Dragi brucoši, dragi studenti,

Ovom prilikom želimo vas pozdraviti na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu! Dobro došli u zajednicu stručnjaka koja će oblikovati budućnost informacijskog društva, tehnologije, organizacije poslovanja i poduzetničkog djelovanja.

Nikad veći interes za FOI: četiri kandidata na jedno upisno mjesto, za stručni studij njih čak 12

Nikad veći interes kandidata za upis na prijediplomske studijske programe zabilježen je na FOI-ju u ljetnom roku, a samo prvog dana na studije se upisalo više od 400 brucoša. Za jedno upisno mjesto na FOI-ju interes iskazuje gotovo četvero kandidata, a za stručni studij taj omjer je daleko veći – čak 12 kandidata pretendira upisati studij poslovne informatike!

Međunarodna ljetna škola u Austriji

Renomirana tvrtka Infineon Technologies Austria AG organizira ljetnu školu za studente u razdoblju od 18. do 22. rujna 2023. pod nazivom AnaGen „Disruptive methods for the next generation of Chip Design“. Više o prijavama u nastavku!