Natječaj za stipendije za stručnu praksu u Japanu

U najavi je natječaj za program Vulcanus in Japan preko kojeg hrvatski studenti imaju priliku odraditi jednogodišnju stručnu praksu u japanskim tvrtkama tijekom ak. godine 2021./22. Proces prijave na natječaj trajat će od 10. siječnja do 10. veljače 2021. godine.

Prilika za Erasmus+ stručnu praksu u Norveškoj u ak. godini 2021./22.

Ovim putem obavještavamo studentice i studente FOI-ja o mogućnosti obavljanja Erasmus+ stručne prakse u Međunarodnom centru (International Center) na Sveučilištu u Bergenu, Norveška. Rok za prijavu je 1. siječnja 2021.

Objavljen je natječaj za odlazak na Erasmus+ stručnu praksu u ljetnom semestru 2020./21.

Sveučilište u Zagrebu objavilo je 2. krug Natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse Erasmus+ za akademsku godinu 2020./21. Uz dosadašnju “klasičnu” fizičku mobilnost, ovaj natječaj donosi i neke nove mogućnosti poput kombinirane (“blended”) i virtualne mobilnosti. Rok za prijavu je 15. travnja 2021.

Poziv studentima na VIRTUALNU INFO TRIBINU o Erasmus+ praksi u ljetnom semestru

Info tribinu organizira Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja i to putem BigBlueButton platforme, u četvrtak 5. studenoga s početkom u 13 sati. Predviđeno trajanje info tribine je sat vremena. Na tribini će studenti imati priliku čuti sve važne informacije vezane uz Erasmus+ stručnu praksu.

Program prakse njemačkog gospodarstva za zemlje Zapadnog Balkana

Studentima koji razmišljaju o stručnoj praksi u inozemstvu skrećemo pozornost na Program prakse njemačkog gospodarstva za zemlje Zapadnog Balkana te ih pozivamo da prouče što sve omogućuje studentima i mladim diplomantima. Sve detalje možete čuti iz prve ruke na online Zoom predavanju koje će se održavati u dva termina (21. i 29.10.2020.).

FOI sklopio sporazum s Karlsruhe Institute of Technology u Njemačkoj

Novi bilateralni sporazum između FOI-ja i KIT-ja predviđa razmjenu studenata i nastavnika kroz Erasmus+ program mobilnosti.

Poziv studentima da se uključe u online FOI Student Buddy program

Želite li pomoći svojim kolegama iz inozemstva koji početkom listopada počinju studirati na FOI-ju, a zasigurno prvi puta dolaze u Varaždin i Hrvatsku? Ako je vaš odgovor da, onda je vrijeme da se prijavite u online FOI Student Buddy program.

Ljetna škola u Mađarskoj uz stipendiju

Partnersko sveučilište FOI-ja, University of Pecs, u razdoblju 3. - 12. rujna 2020. godine organizira ljetnu školu pod nazivom Changing Europe – European Changes in 2020. Hrvatski studenti imaju mogućnost prijave za CEEPUS stipendiju koja pokriva sve troškove.

02.07.2020, 11:50
Produljen rok za prijavu studenata na Natječaj za odlazak na Erasmus+ stručnu praksu u ak. godini 2020./21.

Sveučilište u Zagrebu objavilo je 1. krug Natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse Erasmus+ za ak. godinu 2020./21 te produljilo rok za prijavu. Prvi krug natječaja namjenjen je studentima koji sa stručnom praksom žele započeti u razdoblju između 1. kolovoza 2020. i 15. veljače 2021.

Otvoren je natječaj za Erasmus+ stručnu praksu za razvoj digitalnih vještina u Švicarskoj

Sveučilište u Zagrebu raspisalo je III. krug Natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse u ŠVICARSKOJ za RAZVOJ DIGITALNIH VJEŠTINA (tzv. “TRAINEESHIP IN DIGITAL SKILLS”) u okviru programa Erasmus+ (KA107) za razdoblje mobilnosti od 1. rujna 2020. do 31. svibnja 2021.