Tridesetpetogodišnja tradicija međunarodne znanstvene konferencije CECIIS u organizaciji Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike

Međunarodna znanstvena konferencija o informacijskim i inteligentnim sustavima Central European Conference on Information and Intelligent Systems (CECIIS) već 35 godina na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike predstavlja ključnu 'platformu' razvoja znanstvenicima i istraživačima, koji se bave razvojem i primjenom metoda i tehnika u području informacijskih i inteligentnih sustava. Osnovana 1989. godine, konferencija CECIIS, koja se svake godine održava u Hrvatskoj stekla je hvalevrijedan kredibilitet u međunarodnoj znanstvenoj zajednici tijekom protekla tri i pol desetljeća. Njezina trajna tradicija ogleda se u sve većem sudjelovanju, broju prihvaćenih radova te porastu pratećih znanstvenih i stručnih aktivnosti.

FOI - prvi visokoškolski studij iz područja informatike i računalstva u regiji

Fakultet organizacije i informatike 2024. godine slavi 50-tu obljetnicu osnutka i uspješnog djelovanja. Konstituirajuća sjednica znanstveno-nastavnog vijeća Fakulteta organizacije i informatike održana je 18. prosinca 1974. godine te je na temeljima Više ekonomske škole FOI postao fakultet, a samo godinu dana kasnije i sastavnica najstarijeg i najvećeg sveučilišta u Hrvatskoj – Sveučilišta u Zagrebu.

CECIIS 2024 - Poziv na prijavu radova i paralelnih događanja

Objavljen je poziv za prijavu radova i paralelnih događanja na 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems, a rok za predaju radova je 1. svibnja 2024.

Uspješno izrađeni standardi zanimanja, kvalifikacija i obrazovni programi u području razvoja videoigara

U okviru projekta "Izrada standarda zanimanja, kvalifikacija, kurikuluma i nastavnih materijala za zanimanje Specijalist za razvoj videoigara i programe usavršavanja iz područja razvoja videoigara, modernizacija kurikuluma i izrada nastavnih materijala za zanimanje Tehničar za razvoj videoigara te provedba programa usavršavanja za obrazovanje odraslih" provedenog u okviru "Regionalnog centra kompetentnosti u Sisačko-moslavačkoj županiji – prema novim i inovativnim znanjima i vještinama" izrađeno je i odobreno 5 standarda zanimanja, standarda kvalifikacija i obrazovnih programa u području razvoja videoigara.

Održan prvi sastanak u okviru Međunarodnog studentskog poslovnog susreta 2024.

U četvrtak, 25. siječnja 2024., održan je prvi u nizu studentskih sastanaka u okviru Međunarodnog studentskog poslovnog susreta 2024. na temu novih tehnoloških inovacija i poslovnih prilika (engl. International Student Business Meetup 2024 – Towards New Technology Innovations and Entrepreneurship Opportunities).

FOI proslavio Dan Fakulteta na velikoj svečanosti u varaždinskom HNK-u

Fakultet organizacije i informatike, sastavnica Sveučilišta u Zagrebu, u petak, 15. prosinca 2023., je na svečanosti u HNK u Varaždinu, uz prisustvo velikog broja studenata, nastavnika, djelatnika, gospodarstvenika i partnerskih institucija te visokih uzvanika, obilježio Dan Fakulteta. Fakultet s jednom od najdugovječnijih tradicija obrazovanja IT stručnjaka u Hrvatskoj, utemeljen je prije 61 godine kao Viša ekonomska škola, a osnovan je prije čak 49 godina. Veliku svečanost u HNK-u obilježile su i dodjele nagrada, priznanja i  zahvalnica studentima, nastavnicima i djelatnicima, koji su svojom izvrsnošću i djelovanjem obogatili FOI i širu akademsku zajednicu.

Studijski posjet izv. prof. dr. sc. Kuntal Bhattacharyya iz Indiana State University Scott College of Business Fakultetu organizacije i informatike

Izvanredni profesor dr. sc. Kuntal Bhattacharyya s Indiana State University Scott College of Business nedavno je završio obiman studijski posjet Sveučilištu u Zagrebu, Fakultetu organizacije i informatike (SUZG FOI) u sklopu bilateralnog sporazuma između Indiana State University i Sveučilišta u Zagrebu.

Završna konferencija projekta ORKAN: Stručnjaci s FOI-ja osmislili aplikacijsko rješenje za upravljanje konstelacijom dronova i lociranje pilota uljeznog drona

U četvrtak i petak, 19. i 20. listopada 2023. godine, na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike (SUZG FOI) uspješno je održana završna konferencija projekta ORKAN – Okvir za kontrolu i nadzor bespilotnih letjelica, gdje je predstavljeno novo aplikacijsko rješenje za upravljanje konstelacijom dronova i tehnologija za lociranje pilota uljeznog drona.

FOI i EFZG pokreću zajednički doktorski studij "Upravljanje digitalnim inovacijama"

Na temu pokretanja združenog doktorskog studija „Upravljanje digitalnim inovacijama“ Fakulteta organizacije i informatike (FOI) i Ekonomskog fakulteta Zagreb (EFZG), u Varaždinu je na FOI-ju u ponedjeljak, 10. srpnja 2023., održan radni sastanak vodstva i nastavnika dvaju fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Predloženi studij povezuje ekonomiju i informacijske znanosti čime se potiče stvaranje novih interdisciplinarnih znanja stručnjaka na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Nastavnici s FOI-ja u po drugi puta organizirali Erasmus+ kombinirani (blended) intenzivni program (BIP) „Transform to sustain: Sustainable future enabled by digital transformation“

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu organizirao je i koordinirao Erasmus+ kombinirani (Blended) intenzivni program (BIP) „Transform to sustain: Održiva budućnost omogućena digitalnom transformacijom“. Ovaj BIP održan je drugu godinu za redom, na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Splitu, uz sudjelovanje još većeg broja međunarodnih partnera.