Održan kick-off sastanak i istraživačka radionica u sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA

U sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA, u utorak, 5. ožujka 2024. održan je kick-off sastanak i istraživačka radionica. Sastanak, održan u hibridnom formatu (na FOI-ju i online), vodila je prof. dr. sc. Blaženka Divjak, glavna istraživačica i voditeljica projekta. Radi se o projektu ukupne vrijednosti 120.000 EUR, financiranom od strane Hrvatske zaklade za znanost, kojem je cilj razviti nove pristupe i metode analitike učenja i umjetne inteligencije koje koriste velike količine podataka generirane (prvenstveno) u sustavima za upravljanje učenjem.

Tridesetpetogodišnja tradicija međunarodne znanstvene konferencije CECIIS u organizaciji Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike

Međunarodna znanstvena konferencija o informacijskim i inteligentnim sustavima Central European Conference on Information and Intelligent Systems (CECIIS) već 35 godina na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike predstavlja ključnu 'platformu' razvoja znanstvenicima i istraživačima, koji se bave razvojem i primjenom metoda i tehnika u području informacijskih i inteligentnih sustava. Osnovana 1989. godine, konferencija CECIIS, koja se svake godine održava u Hrvatskoj stekla je hvalevrijedan kredibilitet u međunarodnoj znanstvenoj zajednici tijekom protekla tri i pol desetljeća. Njezina trajna tradicija ogleda se u sve većem sudjelovanju, broju prihvaćenih radova te porastu pratećih znanstvenih i stručnih aktivnosti.

Međunarodna konferencija CRODMA 2024 ove godine u listopadu, poziv za prijavu radova otvoren

Objavljen je poziv za prijavu radova za konferenciju CRODMA 2024, koja će se održati u Varaždinu od 24. do 25. listopada 2024. godine, a koju i ove godine organizira udruga CRODMA, uz potporu i suorganizaciju SUZG FOI. Prihvaćeni radovi bit će objavljeni u e-Zborniku radova čiji su izdavači CRODMA i Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti – HAZU. Rok za predaju sažetaka je 29. veljače 2024., a više informacija možete pronaći na web stranici 2024. – Crodma.

Predstavljanje knjige Upravljanje rizicima: teorijski koncepti i primjena u poslovnoj praksi

Čast nam je pozvati Vas na predstavljanje knjige „Upravljanje rizicima: teorijski koncepti i primjena u poslovnoj praksi“ autorica prof. dr. sc. Danijele Miloš Sprčić (Ekonomski fakultet u Zagrebu) i dr. sc. Ivane Dvorski Lacković (Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu) koje će se održati 6. lipnja 2023. godine na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu u 12:00 sati (dvorana 3).

FOI kao partner na projektu eŠkole predstavio rezultate digitalne zrelosti škola na konferenciji CUC 2023

'Era digitalne zrelosti' bila je tema ovogodišnje konferencije u  organizaciji CARNET-a, koja se održava od 26. do 28. travnja u Rovinju.

Na FOI-ju promovirana knjiga „Osnove javnog menadžmenta“ grupe autora i urednice prof. dr. sc. Ruže Brčić

Na Fakultetu organizacije i informatike danas, 24. ožujka 2023., održana je promocija knjige „OSNOVE JAVNOG MENADŽMENTA“ skupine autora i urednice prof. dr. sc. Ruže Brčić. Promocija je osim koautora i recenzenata, okupila predstavnike iz akademskog i gospodarskog sektora.

ZAVRŠNA KONFERENCIJA PROJEKTA TEACH4EDU4

U petak, 10. ožujka 2023. s početkom u 10:00 sati, održat će se završna konferencija (događaj s multiplicirajućim učinkom) projekta TEACH4EDU4 (Accelerating the transition towards Edu 4.0 in HEIs). Projekt "Accelerating the transition towards Edu 4.0 in HEIs", Erasmus+ programa KA2 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices započeo je sa provođenjem u studenom 2020. godine, a završava u svibnju 2023., nakon 30 mjeseci provođenja.

FOI je postao znanstveni partner deep-tech venture buildera 'Nuqleus' – naprednog startup inkubatora

Deep-tech venture builder pod nazivom 'NUQLEUS', napredni startup inkubator, kojeg su pokrenuli Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) i Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u Zagrebu jučer je predstavljen u Zagrebu, a znanstveni partner projekta je Fakultet organizacije i informatike (FOI) Sveučilišta u Zagrebu. Nuqleus predstavlja unaprjeđenje postojećeg 'SPOCK' startup inkubatora pružajući potporu u komercijalizaciji rezultata znanstvenih istraživanja kroz pomno osmišljen program temeljen na višegodišnjem iskustvu rada s deep-tech startupima, pod vodstvom Matije Srbića (FER).

U Sarajevu je održan 5. partnerski sastanak projektnog tima WAI4PwDs

U Sarajevu je od 26.do 28. listopada 2022. godine održan peti projektni sastanak međunarodnog tima WAI4PWDs - WAI4PwDs - Web Accessibility and Other Initiatives for Persons with Disabilities in Pandemic and Other Crisis Times. Na sastanku su sudjelovali nastavnici i studenti Fakulteta organizacije i informatike Varaždin: prof.dr.sc. Violeta Vidaček Hainš, doc.dr.sc. Robert Kudelić, dr.sc. Luka Milić, Jerry John Antolos, Ana Druga, Ivana Cindrić, Jure Marinov, Antonio Brković, Gabrijel Dubić i Ante Kruneš.

Velik interes mladih za publikaciju FOI-ja 'Započni karijeru u pravom smjeru'

Najnovija tiskana publikacija Fakulteta organizacije i informatike "Započni karijeru u pravom smjeru" nastala u suradnji s bivšim (alumni) studentima u sklopu europskog projekta Study4Career, predstavljena je danas, 2. studenog 2022., na FOI-ju u Varaždinu. Publikacija u kojoj su autori nastojali obuhvatiti sva atraktivna zanimanja za studente FOI-ja na današnjem tržištu rada, pobudila je velik interes mladih te je današnjem predstavljanju prisustvovalo oko dvjesto učenika Elektrostrojarske škole Varaždin (MEC) te studenata i nastavnika Fakulteta. Publikacija je dostupna u CPSRK-u i na poveznici.