Na CARNET-ovoj korisničkoj konferenciji CUC 2021 sudjelovali su i predstavnici Fakulteta organizacije i informatike
CUC prezentacija Igor Balaban

U Šibeniku je održana CARNET-ova korisnička konferencija CUC 2021. Na CARNET-ovoj konferenciji za korisnike CUC 2021 pod nazivom "Nove prilike" glavna tema bile su tehnologije koje pomažu u održavanju online nastave, a koje uključuju umjetnu inteligenciju i napredni softver za praćenje predavanja i održavanje ispita, kao i računala i hardver.

6. međunarodna znanstveno - stručna konferencija CRODMA 2021.
crodma logo

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu već treću godinu za redom domaćin je međunarodne znanstveno-stručne konferencije koju organizira Udruga za direktni i interaktivni marketing – CRODMA. Više od pedesetak znanstvenika i stručnjaka u virtualnom je okruženju razmjenjivalo spoznaje i iskustva vezana uz promjenu dosadašnjih marketinških paradigmi.

Održana DEEP konferencija
deep konferencija

Od 29. do 30. rujna 2021. godine održana je prva konferencija DEEP – A deeper view into security koja se bavila informacijskom sigurnošću na svim razinama. Stoga su i same aktivnosti konferencije bile organizirane u tri domene: tehnika, operacionalizacija i menadžment.

Održan GEOFOR - Geopolitički forum „Geopolitika rizika u globalnom društvu 21.stoljeća“
GEOFOR

U petak 24. rujna 2021. godine u Zagrebu je održan GEOFOR - Geopolitički forum „Geopolitika rizika u globalnom društvu 21.stoljeća“ u sklopu projekta „Globalno društvo rizika i nova društvena paradigma“. Forum je organizirao Institut za europske i globalizacijske studije, uz suorganizaciju Sveučilišta u Zagrebu, te uz partnerstvo Fakulteta organizacije i informatike te Centra za obrambene i strateške studije Janko Bobetko.

Fakultet orgnizacije i informatike pridružio se inicijativi za HR-OOZ
HR-OOZ logotipovi organizacija

Fakultet organizacije i informatike (FOI) Sveučilišta u Zagrebu potpisao je 20. rujna 2021. godine Sporazum Inicijative za HR-OOZ te je time postao 19. članica Inicijative. Inicijativu čini skup dionika sustava znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj koji su predvodnici u stvaranju preduvjeta za implementaciju, ostvarivanje i promociju otvorene znanosti u Republici Hrvatskoj. U Vijeće Inicijative kao predstavnici FOI-a imenovani su prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, dekanica, u funkciji člana Vijeća  i izv. prof. dr. sc. Igor Balaban, prodekan za znanost, projekte i međunarodnu suradnju, u funkciji zamjenika člana Vijeća.

Time4Science - izv. prof. dr. sc. Ana Meštrović
time4science logo

U petak, 28. svibnja 2021. s početkom u 10:00 održat će se online predavanje izv. prof. dr. sc Ane Meštrović na temu "Primjena postupaka iz područja umjetne inteligencije za bolje razumijevanje infodemije".

Panel - rasprava - "Učenje i provjera znanja na daljinu - iskustva u hrvatskoj obrazovnoj vertikali"

Pozivamo sve zainteresirane da se uključe na panel-raspravu u organizaciji Akademskog vijeća Hrvatske akademske zajednice (HAZ) koja će se održati u petak, 26. ožujka 2021. godine, s početkom u 12.00 sati.