Održana 19. radionica za doktorande

U petak 13.12.2019 održana je devetnaesta po redu radionica za doktorande.

Predstavljani rezultati istraživanja o važnosti generičkih kompetencija mladih informatičara

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu danas je održano predstavljanje rezultata istraživanja o generičkim kompetencijama mladih informatičara „Važnost generičkih kompetencija mladih informatičara - Što misle studenti i nastavnici?“. Rezultate istraživanja predstavili su dr.sc. Katarina Pažur Aničić, docentica na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) i voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK) FOI-ja te dr.sc. Vjeran Bušelić - viši predavač na Tehničkom Veleučilištu Zagreb (TVZ) i voditelj karijernog savjetovanja s dugogodišnjim iskustvom u IT sektoru.

Suradnja eRadionice (TAVU d.o.o.) i FOI-ja

Nakon nedavno potpisanog Ugovora o dodjeli donacije FOI-ju za razvoj IoT Laboratorija, na FOI-ju je održan radni sastanak na temu mogućnosti daljnje suradnje između FOI-ja i eRadionice, odnosno tvrtke TAVU d.o.o. kao donatora, ali isto tako i povezivanja kroz projekt Metalska jezgra d.o.o.

Što očekuju poslodavci od informatičara?

U prostorijama Hrvatske udruge poslodavaca je u petak, 22. studenog 2019. održano predstavljanje rezultata istraživanja o generičkim kompetencijama mladih informatičara „Važnosti generičkih kompetencija mladih informatičara - Što misle poslodavci?“. Rezultate istraživanja predstavili su dr. sc. Katarina Pažur Aničić, docentica na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) i voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK) FOI-ja te dr. sc. Vjeran Bušelić, viši predavač na Tehničkom Veleučilištu Zagreb (TVZ) i voditelj karijernog savjetovanja s dugogodišnjim iskustvom u IT sektoru.

Studentska online sekcija CECIIS 2019 promovirana na nacionalnoj Televiziji Albanija

Studentska online sekcija koja je održana u okviru ovogodišnje FOI-jeve znanstvene konferencije Central European Conference on Information and Intelligent Systems (CECIIS 2019) promovirana je na nacionalnoj Televiziji Albanija. Više informacija i televizijski prilog možete pogledati u nastavku.

Konferencija CRODMA 2019. na FOI-ju okupila marketinške stručnjake i brojne studente

Četvrta međunarodna znanstveno- stručna konferencija CRODMA 2019. prošlog je petka, 11. listopada 2019., na Fakultetu organizacije i informatike okupila je pedesetak učesnika i gostiju iz svih dijelova Republike Hrvatske i susjednih zemalja. Ovogodišnja tema 'Marketing 4.0' objedinila je na jednom mjestu teme vezane uz nove marketinške alate, a sve to u organizaciji Hrvatske udruge za direktni i interaktivni marketing CRODMA, Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta Sjever i Veleučilišta 'Lavoslav Ružička' iz Vukovara.

CECIIS 2019 - objavljen preliminarni program

Fakultet organizacije i informatike, kao organizator konferencije CECIIS 2019, predstavlja preliminarni program ovogodišnjeg izdanja s temom 'Digitalna transformacija – oblikovanje budućnosti'.

Sastanak na temu suradnje sa Sveučilištem Cincinnati iz SAD-a

O mogućnostima suradnje sa Sveučilištem Cincinnati / University of Cincinnati, UC, OH, SAD na informativnom sastanku u utorak, 4. lipnja 2019., na FOI-ju je govorila doc. dr. sc. Whitney Westrich sa spomenutog Sveučilišta.

Međunarodna znanstvena konferencija Economics of Digital Transformations (EDT) DIGITOMICS u Opatiji

U hotelu Ambasador u Opatiji danas je svečano otvorena međunarodna znanstvena konferencija Economics of Digital Transformations (EDT) DIGITOMICS. Konferencija, koju zajedno sa svojim domaćim i inozemnim partnerima organizira Ekonomski fakultet Sveučilišta u Rijeci, potrajat će do 4. lipnja 2019. Partner konferencije je i Fakultet organizacije i informatike.