Knjižnica FOI-ja sudjelovala na međunarodnom stručnom skupu „Knjižnice i UN Agenda 2030: uloga knjižnica u promicanju održivog razvoja“

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike sudjelovala je na međunarodnom stručnom skupu „Knjižnice i UN Agenda 2030: uloga knjižnica u promicanju održivog razvoja“ s posterskim izlaganjem pod nazivom UDC 502 The environment and its protection”.
Cilj skupa bio je razmjena iskustava knjižničara vezanih uz zelene teme, važnost usvajanja vještina i znanja o ekološkoj tematici radi podizanja svijesti o važnosti zaštite okoliša i održivom razvoju.

10.12.2021, 00:00
Repozitorij otvorenog znanja Svjetske banke

Repozitorij otvorenog znanja Svjetske banke (World Bank Open Knowledge Repository - OKR) službeno je mjesto za istraživačke rezultate i spoznaje Svjetske banke. Svjetska banka najveći je pojedinačni izvor znanja o razvoju, njezin cilj je potaknuti inovacije i omogućiti svakome u svijetu da koristi znanje Banke za poboljšanje života onih koji žive u siromaštvu.

02.11.2021, 11:18
Sustainable Development Goals Online - slobodni pristup u studenom 2021.

Sustainable Development Goals Online (SDG online) je bogata zbirka akademskih sadržaja, poglavlja u knjigama, članaka iz časopisa i obrazovnih materijala o održivom razvoju, koja u mjesecu studenom 2021. godine omogućava besplatan pristup sadržajima vezanim uz Cilj 13: Djelovanje na klimu.

01.11.2021, 00:00
Pridružite se akciji „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“

Pridružite se akciji Knjižnice FOI-ja u prikupljanju plastičnih čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL). Akcija se provodi na području cijele Republike Hrvatske.

Cilj projekta je na ekološki prihvatljiv način, odvajanjem otpada i zaštitom okoliša, prikupiti novac koji se koristi u svrhe liječenja, omogućavanja boravka obitelji u blizini mjesta liječenja te financiranje potrebnih lijekova. Akcija omogućava i brži povratak oboljelih u normalan život, budući da su u dugotrajnoj rehabilitaciji nakon transplantacije.

Kako sudjelovati?

04.10.2021, 11:10
Izložba Knjižnice FOI-ja: UDK 502 Okoliš. Zaštita okoliša

„Crvenu uzbunu za čovječanstvo“ proglasio je 9. kolovoza 2021. godine UN-ov odbor za klimu, pesimistično upozorenje da je svijet blizu scenarija bez povratka po pitanju globalnog zagrijavanja, a da je za to „nedvosmisleno“ krivo čovječanstvo.

13.08.2021, 14:02
Donacija Knjižnice FOI-ja Udruzi za zaštitu životinja „Spas“

Tokom ljetne stanke knjižničari Knjižnice FOI-ja nisu mirovali već su se, između ostalog bavili i humanitarnim radom. Posjetili su Udrugu za zaštitu životinja “Spas” u Varaždinu i donirali stare novine, deke i pokrivače za njihove štićenike. Životinjama u skloništu možete pomoći i Vi i to udomljavanjem jednog od 450 pasa, doniranjem ili kumstvom.  Adresa skloništa je Trg Pavla Štoosa 39, Varaždin. Više informacija o Udruzi i njihovim štićenicima možete pronaći na mrežnoj stranici Udruge.

Dan planeta Zemlje
Nemojmo uprskati - dobre planete je teško pronaći! (slogan projekta Zelena knjižnica). Pogledajte Google-ovu Doodle animaciju o tome kako baš svatko od nas može doprinijeti očuvanju našeg planeta:

22.04.2021, 00:00