„BITNO“ – Izložba starih računala, računalne opreme i virtualna retroigraonica

U palači Sermage Gradskog muzeja Varaždin (GMV) otvorena je Izložba starih računala, računalne opreme i virtualna radionica pod nazivom BITN0, autora Siniše Švogera. Suorganizatori izložbe su i Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike Varaždin, Sveučilište Sjever i Gradski muzej Varaždin, a podršku pruža i telekomunikacijska tvrtka Magic Net. Prilikom otvorenja izložbe, u srijedu, 17. siječnja 2024., izložba je privukla značajan broj posjetitelja, zaljubljenika u računalnu tehnologiju i sve one koji se s nostalgijom prisjećaju starih računala, igračih konzola i drugih eksponata koji su izloženi u Varaždinu. Izložbu je otvorila dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, koja je pozvala sve da razgledaju i tematsku izložbu o povijesti informatike na FOI-ju (Pavlinska 2).

Knjižnica FOI-ja izradila i virtualnu izložbu u spomen na profesora dr. sc. Miroslava Žugaja

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike izradila je virtualnu izložbu pod nazivom „Prof. dr. sc. Miroslav Žugaj, profesor emeritus : život i djelo“ u čast preminulog profesora FOI-ja, koji je svojim neumornim i predanim radom dao snažan doprinos utemeljenju i djelovanju Fakulteta i akademskoj zajednici u cjelini.

17.05.2022, 11:18
Bogat program Festivala znanosti 2019. na FOI-ju

U organizaciji Tehničkog muzeja Nikola Tesla iz Zagreba, British Councila i hrvatskih sveučilišta, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i ove se godine u dvadesetak hrvatskih gradova održava 17. Festival znanosti. Svojim programom ovogodišnjem izdanju Festivala s temom "Boje" pridružio se i Fakultet organizacije i informatike.

Odobren nastavak projekta “Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 4”

Fakultet organizacije i informatike četvrtu je godinu za redom partner na projektu „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente IV“. Cilj projekta je osiguravanje prilagodbe nastavne literature studentima koji su slijepi ili imaju oštećen vid. Aktivnosti provode koordinatori za studente s invaliditetom,  predstavnici fakultetskih knjižnica i studenti s invaliditetom. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, a projektni partneri su Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu i Fakultet organizacije i informatike Varaždin. Voditelj projekta je Udruga „ZAMISLI“ iz Zagreba.