Naši eSportaši ovog vikenda u igri za nove medalje na Unisport Zagreb natjecanju

Nakon odličnih rezultata na Unisport Zagreb natjecanju, esport sekcija FOI-ja ide dalje po nove medalje na finalu SET natjecanja (Student Esports Tournament), koje će se održati u razdoblju od 16. do 18. veljače 2024.

FOI ekipa dominantna na UniZG eSport natjecanju – vratili se s dva zlata i dva srebra

Proteklog vikenda, ljubitelji eSporta imali su priliku uživati u spektakularnom natjecanju UniZG eSport koje je okupilo neke od najboljih ekipa iz regije. Fokus natjecanja bio je na popularnim igrama: Counter-Strike 2, Valorant, League of Legends i FC 24. FOI-jeva ekipa, kao jedan od predstavnika akademske zajednice, pokazala je izvanredne vještine te je sudjelovala u finalima svake od navedenih igara.

Održan simpozij 'FitTech' – SZ FOI okupio studente iz udruge PROBION PBF-a i Powerlifting kluba Nabildani Mozak

U petak, 28., subotu, 29. i nedjelju 30. travnja 2023., Studentski zbor FOI uspješno je organizirao simpozij 'FitTech', koji je održan u Studentskom klubu Studentskog centra Varaždin. Tijekom tri dana trajanja, sudionici su mogli čuti o pravilnoj prehrani, powerlifting treniranju i natjecanjima te o utjecaju informatike u zdravom životu, a okušali su se i u bench press natjecanju u teretani Gibi Gib. FOI-jevi studenti su predstavili i koncept aplikacije za planiranje prehrane u studentskoj menzi!

Izbori za Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu i Studentski zbor FOI-ja 2023.

Na temelju Odluke rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stjepana Lakušića, u srijedu i četvrtak 29. i 30. ožujka 2023. održavat će se izbori za Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu i studentske zborove sastavnica. Glasačka mjesta bit će otvorena oba dana od 8 do 20 sati.

Uručene Rektorove nagrade FOI-jevim studentima

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras jučer je u Zagrebu na FER-u dodijelio godišnju Rektorovu nagradu studentima sastavnica Sveučilišta. Radi se o ukupno 176 radova u šest kategorija, u koje je bilo uključeno 1079 studentica i studenata s 34 sastavnice Sveučilišta, a u tri kategorije su i studenti dobitnici nagrade s Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu. Podsjetimo, radi se o nagradama za akademsku godinu 2021./2022. za najbolje studentske znanstvene i umjetničke radove, posebne natjecateljske uspjehe pojedinaca ili timova te za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici. Uz rektora, nagradu je studentima FOI-ja uručio i prodekan za znanost, projekte i međunarodnu suradnju izv. prof. dr. sc. Igor Balaban.

Festivalu znanosti i ove se godine pridružuje FOI

U organizaciji Tehničkog muzeja Nikola Tesla iz Zagreba, British Councila i hrvatskih sveučilišta, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i ove se godine od 2. do 7. svibnja 2022. održava Festival znanosti. Organizacijski se manifestaciji i ove godine pridružuje FOI.

Bogat program Festivala znanosti 2019. na FOI-ju

U organizaciji Tehničkog muzeja Nikola Tesla iz Zagreba, British Councila i hrvatskih sveučilišta, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i ove se godine u dvadesetak hrvatskih gradova održava 17. Festival znanosti. Svojim programom ovogodišnjem izdanju Festivala s temom "Boje" pridružio se i Fakultet organizacije i informatike.