Želite li steći iskustva međunarodne razmjene u Americi? Otvorene su prijave za 12. Studentski simpozij u SAD-u

Pozivamo vas da se prijavite na natječaj za studentsku razmjenu u Americi u okviru 12th Student’s Symposium: Research Topics and Intercultural Learning in the International Context, koji će se održati od 10. do 20. srpnja 2024. u Sjedinjenim Američkim Državama. Ovogodišnji tradicionalni 12. Studentski simpozij organiziramo u suradnji s partnerskim Sveučilištima University of Cincinnati, OH, USA i Indiana State University, IN, USA.

Jačanje međunarodnih veza s Fakultetom menadžmenta i informatike iz Žiline

Tijekom proslave Dana Fakulteta i 61. obljetnice Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. ing. Peter Márton odlikovan je prestižnom poveljom 'Prijatelj FOI-ja' koje mu je dodjelilo Fakultetsko vijeće FOI-ja. Ova prestižna godišnja nagrada ističe iznimne doprinose međunarodnih suradnika FOI-ja i njihove napore u jačanju čvrstih veza s našom institucijom.

Studenti i nastavnici s FOI-ja sudjelovali na Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu u Rumunjskoj

Šestero studenta i dvije nastavnice Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu sudjelovali su od 8. do 16. srpnja 2023. na Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (engl. Blended Intensive Programme - BIP) pod naslovom „BEST – Boost your Entrepreneurship Skills in Transylvania“. BIP je održan u gradu Targu Mures u središtu Transilvanije, a tema programa bila je razvoj poduzetničkih vještina studenata i ponašanja usmjerenog na inovacije, kao i razmjenu znanja i kulture u multidisciplinarnim i međunarodnim timovima u svrhu pripreme i modeliranja poduzetničkih projekata (start-upova/spinn-offova).

FOI-jevi studenti na Ljetnoj školi na FON-u u Beogradu

Šest studentica i studenata Fakulteta organizacije i informatike sudjeluje ovog tjedna, od 22. do 26. kolovoza 2022., u studijskoj posjeti Fakultetu organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu, u sklopu koje pohađaju Ljetnu školu FON Summer school 2022. Sudjelovanje im je u potpunosti financirano sredstvima projekta Study4Career kojeg na FOI-ju provodi Centar za podršku studentima i razvoj karijera, a prilika je to da unaprijede svoja znanja iz područja menadžmenta, organizacije, informacijskih sustava i tehnologija.

FOI među prvim fakultetima na Sveučilištu organizirao kratki intenzivni Erasmus program BIP u Splitu

Fakultet organizacije i informatike je među prvim fakultetima na Sveučilištu u Zagrebu, u svojstvu koordinatora, prijavio i proveo Erasmus+ kombinirani intenzivni program BIP (blended intensive programmes - BIP) pod nazivom „Transform to sustain: Sustainable future enabled by digital transformation“ . U provedbu su, uz FOI, bile uključene i visoke škole iz Francuske i Nizozemske, kao i Ekonomski fakultet Sveučilišta u Splitu.

Studenti i nastavnici FOI-ja u studijskom posjetu Lavalu (FRA)

U sklopu EU projekta Study4Career, desetero studenata FOI-ja je u pratnji djelatnika i nastavnika Fakulteta, sredinom travnja (13.–16.4.) posjetilo francuski grad Laval. Osim posjeta partnerskoj školi ESIEA, posjetili su i međunarodnu izložbu o virtualnoj i proširenoj stvarnosti te imerzivnim tehnologijama – LAVAL VIRTUAL EUROPE 2022.