Natječaj za studente - Ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO

Studentice i studenti, zainteresirani ste za nove prilike, nova znanja, iskustva, putovanja i poznanstva? U okviru projekta Erasmus+ DEMO - Digital Platform Enterprise nudimo vam mogućnost prijave na drugu međunarodnu ljetnu školu „Digital Platform Enterprise Summer School“ koja će se održati u srpnju ove godine u Bukureštu u Rumunjskoj, kod vodećeg projektnog partnera Politehnica University of Bucharest.

CECIIS 2024 - Poziv na prijavu radova i paralelnih događanja

Objavljen je poziv za prijavu radova i paralelnih događanja na 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems, a rok za predaju radova je 1. svibnja 2024.

Uspješno izrađeni standardi zanimanja, kvalifikacija i obrazovni programi u području razvoja videoigara

U okviru projekta "Izrada standarda zanimanja, kvalifikacija, kurikuluma i nastavnih materijala za zanimanje Specijalist za razvoj videoigara i programe usavršavanja iz područja razvoja videoigara, modernizacija kurikuluma i izrada nastavnih materijala za zanimanje Tehničar za razvoj videoigara te provedba programa usavršavanja za obrazovanje odraslih" provedenog u okviru "Regionalnog centra kompetentnosti u Sisačko-moslavačkoj županiji – prema novim i inovativnim znanjima i vještinama" izrađeno je i odobreno 5 standarda zanimanja, standarda kvalifikacija i obrazovnih programa u području razvoja videoigara.

Želite li steći iskustva međunarodne razmjene u Americi? Otvorene su prijave za 12. Studentski simpozij u SAD-u

Pozivamo vas da se prijavite na natječaj za studentsku razmjenu u Americi u okviru 12th Student’s Symposium: Research Topics and Intercultural Learning in the International Context, koji će se održati od 10. do 20. srpnja 2024. u Sjedinjenim Američkim Državama. Ovogodišnji tradicionalni 12. Studentski simpozij organiziramo u suradnji s partnerskim Sveučilištima University of Cincinnati, OH, USA i Indiana State University, IN, USA.

Posljednji eksperiment istraživačke skupine s FOI-ja pokazao: „Naše aplikacijsko rješenje za upravljanje konstelacijom dronova može locirati pilote uljeznih dronova – komercijalizacija rezultata projekta ORKAN je moguća!“

Istraživački tim projekta „ORKAN – Okvir za kontrolu i nadzor bespilotnih letjelica“, među kojima je 13-ero istraživača iz Hrvatske, većina s Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (SUZG FOI) te inozemni istraživač s Islanda, prvi je tim u Hrvatskoj kojem je uspjelo pronaći algoritamsko rješenje kako s jednog mjesta upravljati većim brojem dronova, koji pritom imaju i svoju misiju - u ovom slučaju locirati pilota potencijalno uljeznog drona.

25.01.2024, 12:54
Učenje temeljeno na igri - održana uspješna ERPsim radionica u suradnji FOI-ja i tvrtke KING ICT

Četvrta ERPsim radionica u suradnji Fakulteta organizacije i informatike i KING ICT-a održana je 11. studenog 2023. na FOI-ju. Radi se o platformi koja omogućuje virtualno učenje SAP sustava kroz scenarije simulacije poslovanja, a pomaže predavačima, studentima, korisnicima, kao i voditeljima poslovanja prilikom učenja i razumijevanja načina rada ERP sustava SAP S/4HANA za upravljanje poslovnim procesima, kao i različitih procesa poslovanja jednog prodajnog poduzeća.

Završna konferencija projekta ORKAN: Stručnjaci s FOI-ja osmislili aplikacijsko rješenje za upravljanje konstelacijom dronova i lociranje pilota uljeznog drona

U četvrtak i petak, 19. i 20. listopada 2023. godine, na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike (SUZG FOI) uspješno je održana završna konferencija projekta ORKAN – Okvir za kontrolu i nadzor bespilotnih letjelica, gdje je predstavljeno novo aplikacijsko rješenje za upravljanje konstelacijom dronova i tehnologija za lociranje pilota uljeznog drona.

Održana WeRin radionica za studente

U četvrtak, 12. listopada, u sklopu projekta WeRin na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu, održana je radionica sa svrhom poticanja veće uključivosti žena u poduzetničkim ekosustavima. Sudionici radionice bili su studenti te dionici poduzetničkog sustava (edukatori, voditelji programa i budući poduzetnici).

Održana prva ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO

Od 17. srpnja do 21. srpnja u Bukureštu u Rumunjskoj održana je prva ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO naziva 'DEMO Summer School', na kojoj su sudjelovali i FOI studenti.

Studenti i nastavnici s FOI-ja sudjelovali na Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu u Rumunjskoj

Šestero studenta i dvije nastavnice Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu sudjelovali su od 8. do 16. srpnja 2023. na Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (engl. Blended Intensive Programme - BIP) pod naslovom „BEST – Boost your Entrepreneurship Skills in Transylvania“. BIP je održan u gradu Targu Mures u središtu Transilvanije, a tema programa bila je razvoj poduzetničkih vještina studenata i ponašanja usmjerenog na inovacije, kao i razmjenu znanja i kulture u multidisciplinarnim i međunarodnim timovima u svrhu pripreme i modeliranja poduzetničkih projekata (start-upova/spinn-offova).