Predstavljani rezultati istraživanja o važnosti generičkih kompetencija mladih informatičara

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu danas je održano predstavljanje rezultata istraživanja o generičkim kompetencijama mladih informatičara „Važnost generičkih kompetencija mladih informatičara - Što misle studenti i nastavnici?“. Rezultate istraživanja predstavili su dr.sc. Katarina Pažur Aničić, docentica na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) i voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK) FOI-ja te dr.sc. Vjeran Bušelić - viši predavač na Tehničkom Veleučilištu Zagreb (TVZ) i voditelj karijernog savjetovanja s dugogodišnjim iskustvom u IT sektoru.

Suradnja eRadionice (TAVU d.o.o.) i FOI-ja

Nakon nedavno potpisanog Ugovora o dodjeli donacije FOI-ju za razvoj IoT Laboratorija, na FOI-ju je održan radni sastanak na temu mogućnosti daljnje suradnje između FOI-ja i eRadionice, odnosno tvrtke TAVU d.o.o. kao donatora, ali isto tako i povezivanja kroz projekt Metalska jezgra d.o.o.

ABCitiEs: Trodnevni transnacionalni sastanak partnera održan u Varaždinu, Čakovcu i Zagrebu

Trodnevni transnacionalni sastanak partnera na europskom projektu ABCitiEs, a koji su osim iz Hrvatske stigli i iz nekoliko europskih zemalja, održan je u gradovima Varaždin, Čakovec i Zagreb od 14. do 16. listopada 2019., i to s ciljem praćenja realizacije projektnih aktivnosti, kao i upoznavanja lokalnih sredina uključenih u projekt.

14.10.2019, 15:53
Završio projekt MERIA

Dana 31. kolovoza 2019. godine završio je projekt MERIA u čijoj je provedbi sudjelovao i FOI.

31.08.2019, 14:52
Projekt EDUCODE – prezentacija rezultata

Članovi hrvatskog dijela projekta „EDUCODE Project - Increasing the Competency of Computer Science Teaching Undergraduates on Coding Education“ (Podizanje kompetencija iz područja kodiranja/programiranja za studente nastavničkih studijskih usmjerenja iz informatike), financiranog od Erasmus+ KA2, održavali su prezentaciju rezultata projekta odnosno intelektualnih ishoda u obliku analize zahtjeva, kurikuluma i priručnika za nastavnike.

Završio projekt 'Digital Transformation in the Danube Region – Digitrans'

Na Fakultetu organizacije i informatike uspješno je proveden projekt naziva Digital Transformation in the Danube Region – Digitrans, koji se unutar Interreg Transnacionalnog programa Dunav provodio od 1. siječnja 2017. do 30. lipnja 2019. godine. Glavni cilj projekta bio je razviti regionalne edukacijske programe za mala i srednja poduzeća (MSP), kroz koje im se pružaju znanja potrebna za aktivnu digitalnu transformaciju poslovanja.

27.06.2019, 13:33
Drugi partnerski sastanak projekta „ABCitiEs“ u okviru programa Interreg Europe

Od 15. do 18. svibnja 2019. godine u Ateni (Grčka) je održan drugi partnerski sastanak projekta „ABCitiEs“ (Area Based Collaborative Entrepreneurship) odobrenog u sklopu EU programa „Interreg Europe“.

Najava završne konferencije projekta MERIA

U ponedjeljak, 27. svibnja i u utorak, 28. svibnja na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (Bijenička cesta 30) održat će se završna konferencija projekta MERIA.

21.05.2019, 10:14
Prijavite se na 3. radionicu "Dizajn i razvoj videoigara" na ADU

Radionica “Dizajn i razvoj videoigara” održavat će se u terminu od 13. do 31. svibnja 2019. na Akademiji dramske umjetnosti, u organizaciji pet sastavnica Sveučilišta u Zagrebu (FOI, FER, ALU, AF / Studij dizajna, ADU) i Klastera hrvatskih proizvođača računalnih igara.

Suradnja FOI-ja i mađarskih institucija na novim projektnim aktivnostima

Na Fakultetu organizacije i informatike su jučer ,16. travnja, te danas, 17. travnja 2019., održani sastanci članova Uprave i nastavnika FOI-ja s kolegama iz mađarskih institucija Pannon Development Foundation (PFA), Pannon Novum i Automotive Proving Ground Zala ltd. i to na temu buduće projektne suradnje na novim tehnološkim i inovativnim rješenjima u području autonomne i električne mobilnosti kroz uključivanje sveučilišta, istraživačkih organizacija i podupirajućih organizacija za inovacije.

17.04.2019, 16:11