ABCitiEs – Policy evaluation report

ABCitiEs – Policy evaluation report, izvješće je izrađeno u sklopu programa Interreg Europe projekta ABCItiEs, na kojem Fakultet organizacije i informatike sudjeluje kao projektni partner, jedan je od rezultata projekta. Izvješće je napravljeno kako bi se podigla svijest o mogućnostima suradnje u području poduzetništva u gradovima (Area Basec Collaborative Entepreneurship in the Cities (ABCE) te za poticanje prilagođavanja politika za podršku ABCE-ima.

Održan kick off projekta Study4Career

U utorak, 22. rujna 2020. na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) u Varaždinu održan je kick off projekta 'Study4Career: Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike', na kojem su sudjelovali predstavnici projektnih partnera – FOI-ja, agencije Northwest, Tehnološkog parka Varaždin i Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).

Održan početni sastanak projekta IC4HEDS

U utorak, 22. rujna održan je online početni sastanak projekta IC4HEDS u sklopu Interreg programa prekogranične suradnje Mađarska-Hrvatska. Projekt je financiran sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj (European regional development fund).

24.09.2020, 15:21
Projekt E-Digilit: rezultati iz prvog izvještajnog razdoblja

Na projektu E-Digilit 31. svibnja 2020. završilo je prvo izvještajno razdoblje. Projekt traje do 28. veljače 2022. godine, a uključuje partnere iz Turske, Španjolske, Engleske i Hrvatske. Glavni cilj projekta je razviti okruženje za unapređenje digitalne pismenosti u kontekstu digitalne transformacije u visokoškolskom obrazovanju, pridonijeti jačanju kapaciteta visokih učilišta u smislu digitalne pismenosti, olakšati pristup izvorima unapređenja digitalne pismenosti te time omogućiti unapređivanje digitalne pismenosti studenata.

02.07.2020, 09:24
Projekt Study4Career: Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike

Projektom „Study4Career: Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike“ želi se doprinijeti sveobuhvatnom ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike (FOI) te pridonijeti povećanju njihove dugoročne konkurentnosti na tržištu rada.

01.04.2020, 09:13
FOI-ju uručen ugovor za projekt 'Study4Career'

Danas, 9. ožujka 2020. godine, u Ministarstvu znanosti i obrazovanja održana je svečanost uručivanja ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava u sklopu Poziva „Razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse u visokom obrazovanju“ iz Europskoga socijalnog fonda (ESF), Operativnoga programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.“. Na svečanosti su uručeni ugovori dobitnicima bespovratnih sredstava za 28 projekata ukupne vrijednosti bespovratnih sredstava od gotovo 100 milijuna kuna (99.433.635,49 KN), a jedan od njih je i projekt pod nazivom 'Study4Career: Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike', čiji je nositelj FOI.

Predstavljen projekt 'Uspostava integralnog sustava za upravljanje službenom dokumentacijom Republike Hrvatske'

U Zagrebu je jučer, 3. ožujka 2020. godine, predstavljen projekt Uspostava integralnog sustava za upravljanje službenom dokumentacijom Republike Hrvatske čiji su nositelji Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva, uz partnerstvo Fakulteta elektronike i računarstva i njihova Laboratorija za analizu teksta i inženjerstvo znanja. Tijekom konferencije održan je o okrugli stol Umjetna inteligencija u obradi teksta u kojem je sudjelovala i prof. dr. sc. Jasminka Dobša s Fakulteta organizacije i informatike.

Projekt ‘DigiTelling’ – otvorene prijave za program mentoriranja videoigara

U sklopu novog projekta DigiTelling u organizaciji Goethe-Instituta Kroatien i Institut français de Croatie, koji se provodi tijekom 2020. godine u okviru Francusko-njemačkog kulturnog fonda pod kustoskim vodstvom Srđana Laterze, pokreće se prvi regionalni program mentoriranja inovativnih indie videoigara. U okviru projekta, uspostavljena je suradnja s projektom Edu4Games, na kojem je i FOI partner. Više pročitajte u nastavku!

02.03.2020, 14:57
Kick off radionica projekta O_HAI ➃ Games (Orchestration of Hybrid Artificial Intelligence Methods for Computer Games) održana na FOI-ju

U petak, 21. veljače 2020. godine, u Vijećnici Fakulteta organizacije i informatike održana je kick-off radionica na projektu Hrvatske zaklade za znanost - O_HAI ➃ Games - Orchestration of Hybrid Artificial Intelligence Methods for Computer Games. Sastanku su, osim članova projekta s FOI-ja, sudjelovali i članovi iz SAD-a (prof. Glenn Smith) i Španjolske (prof. Carlos Carrascosa, prof. Vicente Julian i prof. Jaime Arango), kao i studenti FOI-ja i članovi AI Laboratorija. Voditelj projekta je izv. prof. dr. sc. Markus Schatten, a koordinator je FOI. Više o projektu pročitajte u nastavku.

21.02.2020, 09:53
Održan kick off sastanak na projektu E-DigiLit u Turskoj

Dana 16. i 17. siječnja ove godine održan je prvi partnerski sastanak na projektu E-DigiLit (Enhancing Digital Literacy of University Students) kod vodećeg partnera na Dokuz Eylul University, Buca Faculty of Education, u Izmiru u Turskoj, na kojem je Sveučilište u Zagrebu (FOI) partner.