Novo ruho FOI-ja - 167 novih prozora na zgradi u Pavlinskoj ulici

Nakon pet godina pripreme i gotovo sedam mjeseci trajanja radova, na glavnoj zgradi Fakulteta organizacije i informatike u samom centru grada Varaždina, na adresi Pavlinska 2, dovršen je projekt zamjene 167 prozora u prizemlju, na prvom i drugom katu te u potkrovlju. Prozori su ugrađeni iza kamenih okvira, maksimalno poštujući izvorni izgled ove povijesne zgrade koja datira iz 17. stoljeća.

20.11.2019, 13:04
Projekt EDUCODE – prezentacija rezultata

Članovi hrvatskog dijela projekta „EDUCODE Project - Increasing the Competency of Computer Science Teaching Undergraduates on Coding Education“ (Podizanje kompetencija iz područja kodiranja/programiranja za studente nastavničkih studijskih usmjerenja iz informatike), financiranog od Erasmus+ KA2, održavali su prezentaciju rezultata projekta odnosno intelektualnih ishoda u obliku analize zahtjeva, kurikuluma i priručnika za nastavnike.

Drugi partnerski sastanak projekta „ABCitiEs“ u okviru programa Interreg Europe

Od 15. do 18. svibnja 2019. godine u Ateni (Grčka) je održan drugi partnerski sastanak projekta „ABCitiEs“ (Area Based Collaborative Entrepreneurship) odobrenog u sklopu EU programa „Interreg Europe“.

U ožujku 2019. godine FOI započeo s projektnim aktivnostima na nova tri projekta

U petak 22. ožujka 2019. u Velikoj dvorani Ministarstva znanosti i obrazovanja održana je svečanost potpisivanja i uručivanja ugovora za Poziv „Provedba HKO-a na razini visokog obrazovanja" iz Europskog socijalnog fonda (ESF), Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali” 2014.-2020.. Dekan Fakulteta organizacije i informatike prof. dr. sc. Neven Vrček je s ministricom znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženkom Divjak potpisao ugovor za projekt "DIP2Future: Razvoj obrazovnih programa, standarda kvalifikacija i standarda zanimanja iz područja IKT u skladu s HKO-om".