Poziv na pozvano predavanje "Strategija i automatizacija osiguranja visoke kvalitete koda" dr. sc. Daniela Strmečkog (IBMiX)

Dr. sc. Daniel Strmečki iz tvrtke IBM iX održat će u pozvano predavanje na temu "Strategija i automatizacija osiguranja visoke kvalitete koda" u utorak, 6. prosinca 2022. godine, s početkom u 15:15 sati u dvorani D9 na FOI 2. Pozvano predavanje se održava u sklopu predmeta „Uzorci dizajna“. Pozivamo i druge studente da slušaju ovo zanimljivo predavanje.

Velik interes mladih za publikaciju FOI-ja 'Započni karijeru u pravom smjeru'

Najnovija tiskana publikacija Fakulteta organizacije i informatike "Započni karijeru u pravom smjeru" nastala u suradnji s bivšim (alumni) studentima u sklopu europskog projekta Study4Career, predstavljena je danas, 2. studenog 2022., na FOI-ju u Varaždinu. Publikacija u kojoj su autori nastojali obuhvatiti sva atraktivna zanimanja za studente FOI-ja na današnjem tržištu rada, pobudila je velik interes mladih te je današnjem predstavljanju prisustvovalo oko dvjesto učenika Elektrostrojarske škole Varaždin (MEC) te studenata i nastavnika Fakulteta. Publikacija je dostupna u CPSRK-u i na poveznici.

Prijavite se na program „Seeds for the Future" i upoznaj najmoderniju tehnologiju tvrtke Huawei

Otvoren je natječaj za program „Seeds for the Future" - online program obrazovanja i obuke usmjerenog na industriju, inovacije i tehnologiju. Više u nastavku...

Studenti osmislili rješenja za pametna parking mjesta i predviđanje temperature zraka

Rješavanje problema iz prakse u IT tvrtkama za studente varaždinskog Fakulteta organizacije i informatike nije novost – primjena je to učenja temeljenog na radu i rješavanju problemskih zadataka, koje FOI primjenjuje u sklopu svoje redovite nastave već nekoliko godina. No za ove dvije grupe studenata, varaždinska IT tvrtka Mobilisis osmislila je dva vrlo zahtjevna problemska zadatka sa stvarnom primjenom na komercijalnom tržištu. Skupina od četvero studenata osmislila je pametno rješenje za parkirna mjesta na području grada Dubrovnika, dok je druga četvorka uspješno realizirala projekt predviđanja temperature zraka koristeći tehnologiju pametnih temperaturnih štapova.