Deep tech venture builder Nuqleus predstavljen na FOI-ju

Deep-tech venture builder pod nazivom 'NUQLEUS', napredni startup inkubator, kojeg su pokrenuli Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) i Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u Zagrebu, a kojima je Fakultet organizacije i informatike (FOI) znanstveni partner na projektu, predstavljen je danas na FOI-ju, uz prisutnost studenata i nastavnika koji će iskoristiti mogućnosti uključivanja u projekt. Nuqleus je predstavio Deni Nurkić iz Nuqleus tima.

Poziv na pozvano predavanje "Strategija i automatizacija osiguranja visoke kvalitete koda" dr. sc. Daniela Strmečkog (IBMiX)

Dr. sc. Daniel Strmečki iz tvrtke IBM iX održat će u pozvano predavanje na temu "Strategija i automatizacija osiguranja visoke kvalitete koda" u utorak, 6. prosinca 2022. godine, s početkom u 15:15 sati u dvorani D9 na FOI 2. Pozvano predavanje se održava u sklopu predmeta „Uzorci dizajna“. Pozivamo i druge studente da slušaju ovo zanimljivo predavanje.

Velik interes mladih za publikaciju FOI-ja 'Započni karijeru u pravom smjeru'

Najnovija tiskana publikacija Fakulteta organizacije i informatike "Započni karijeru u pravom smjeru" nastala u suradnji s bivšim (alumni) studentima u sklopu europskog projekta Study4Career, predstavljena je danas, 2. studenog 2022., na FOI-ju u Varaždinu. Publikacija u kojoj su autori nastojali obuhvatiti sva atraktivna zanimanja za studente FOI-ja na današnjem tržištu rada, pobudila je velik interes mladih te je današnjem predstavljanju prisustvovalo oko dvjesto učenika Elektrostrojarske škole Varaždin (MEC) te studenata i nastavnika Fakulteta. Publikacija je dostupna u CPSRK-u i na poveznici.

Uspješno prvo izdanje WORKSHOP DAYS 2022

Čak 22 tematske radionice za studente, pod vodstvom predstavnika najznačajnijih IT tvrtki i drugih poduzeća koja djeluju na hrvatskom i inozemnom tržištu, za svoje studente organizirao je u listopadu 2022. Fakultet organizacije i informatike (FOI) i Centar za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK FOI), i to kao dio nenastavnih aktivnosti na fakultetu. Radi se o prvom takvom događanju za studente u novoj ak. godini pod nazivom Workshop Days 2022, kojim se nastoji kroz model učenja kroz rad (eng. Work Based Learning) studentima pružiti prilike za učenje na stvarnim problemskim zadacima, na postojećim i novim  korporacijskim projektima te u modernim alatima za programiranje i razvoj različitih programskih proizvoda.

Uprava FOI-ja i čelnici Grada Varaždina obišli radove na obnovi Vile Oršić

Dekanica FOI-ja prof.dr.sc. Nina Begičević Ređep i prodekanica za poslovanje i ljudske potencijale prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa su s gradonačelnikom Varaždina dr. sc. Nevenom Bosiljem i zamjenikom gradonačelnika Miroslavom Markovićem obišle radove na obnovi Vile Oršić – povijesne zgrade u centru grada Varaždina koja će od jeseni biti u potpunosti obnovljena i proširiti kapacitete Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

11.TJEDAN KARIJERA okupio najjače poslodavce iz svijeta IT-a na FOI-ju

U ponedjeljak, 23. svibnja 2022., započeo je 11. TJEDAN KARIJERA na Fakultetu organizacije i informatike - najveće karijerno događanje namijenjeno studentima FOI-ja. Tjedan karijera izrastao je u respektabilan karijerni događaj od izuzetne važnosti za studente i poslodavce, za 11. Tjedan karijera na FOI-ju od 23. do 27. svibnja tražilo se mjesto više jer su studenti FOI-ja među najtraženijim kadrom na tržištu! Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja (CPSRK FOI) ovim događajem ujedno je obilježio i 10 godina od osnutka te održavanja prvog Dana karijera.

CPSRK FOI razvio jedinstvenu aplikaciju za studente - CPSRK APP

Centar za podršku studentima i razvoj karijera na Fakultetu organizacije i informatike (CPSRK FOI) ove je akademske godine zajedno s partnerima na projektu Study4Career, razvio novu, u Hrvatskoj jedinstvenu aplikaciju, koja direktno povezuje studente i poslodavce kroz zajedničke aktivnosti - CPSRK APP.