Na FOI-ju započela Erasmus kampanja za studente

Početkom nove kalendarske godine Sveučilište u Zagrebu će raspisati natječaj za odlazak na Erasmus+ studijski boravak (tzv. razmjenu) u ak. godini 2020./21. s ciljem motiviranja što većeg broja studenata FOI-ja na ovaj životni iskorak, Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja pokrenuo je informativnu i promotivnu kampanju.   Pozivamo studente da prate kampanju, jer važno je imati pravu informaciju u pravom trenutku.

II. krug dodjele državnih stipendija u STEM područjima znanosti

Ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak, na prijedlog Povjerenstva za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti u akademskoj godini 2019./2020., donijela je Odluku o dodjeli državnih stipendija u STEM područjima znanosti za akademsku godinu 2019./2020. na temelju kvota i rang-lista koje su njezin sastavni dio. Rang-liste II. kruga dodjele državnih stipendija u STEM područjima znanosti dostupne su ovdje.

Natječaj za stipendije za stručnu praksu u Japanu

U tijeku je natječaj za program Vulcanus in Japan preko kojeg hrvatski studenti imaju priliku odraditi jednogodišnju stručnu praksu u japanskim tvrtkama tijekom ak. godine 2020./21. Rok za prijavu je 20. siječnja 2020.

15.11.2019, 11:23
Objavljena rang-lista za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti

Poštovane kolegice i kolege, na web stranici Ministarstva znanosti i obrazovanja objavljena je Odluka o dodjeli državnih stipendija u STEM područjima znanosti za akademsku godinu 2019./2020. na temelju kvota i rang-lista koje su njezin sastavni dio.

Objavljen je natječaj za odlazak na Erasmus+ stručnu praksu u inozemstvu u razdoblju od siječnja 2020. do srpnja 2020.

Sveučilište u Zagrebu objavilo je 2. krug Natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse Erasmus+ za akademsku godinu 2019./20. Drugi krug natječaja namjenjen je studentima koji sa stručnom praksom žele započeti u razdoblju od 15. siječnja do 31. srpnja 2020. godine. Rok za prijavu je 29.11.2019. godine.

MZO raspisalo natječaje za dodjelu stipendija

Ministarstva znanosti i obrazovanja raspisalo je natječaje za dodjelu državnih stipendija u akademskoj godini 2019./2020. Rok za prijavu je 4. studenog 2019. godine u 12:00 sati.

STEM stipendije - provjera podataka

Ministarstvo znanosti i obrazovanja uputilo je svim redovitim studentima studijskih programa u STEM područjima znanosti obavijest s uputama za provjeru podataka. Obavijest je poslana na njihove adrese elektroničke pošte evidentirane u sustavu AAI@EduHr u svrhu provedbe dodjele državnih stipendija u STEM područjima znanosti u akademskoj godini 2019./2020.

Info tribina za Erasmus+ stručnu praksu u inozemstvu – ljetni semestar 2019./20.

Pozivamo studentice i studente FOI-ja zainteresirane za odlazak na stručnu praksu u inozemstvo na informativnu tribinu koju će održati Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja u utorak, 22. listopada 2019. u 12:30 sati u dvorani 10 (FOI 1, prizemlje).

Natječaj za studentice 'Female Engineers MOL ProgramMe'

Poštovane studentice diplomskog studija informatike, u nastavku pročitajte više informacija o novom programu stipendiranja studentica iz STEM područja pod nazivom 'Female Engineers MOL ProgramMe (FEMP).

Prijavite se za stipendije Hrvatske narodne banke

Hrvatska narodna banka radi potpore budućim, mladim stručnjacima, u skladu s poslovnim interesima i mogućnostima, u 2019. godini, dodjeljuje ukupno osam stipendija u visini od 3.000,00 kuna neto mjesečno za studente profila potrebnog za rad u Hrvatskoj narodnoj banci (četiri za studente informatike, dvije za studente matematike i dvije za studente ekonomije).