Pozivamo studentice i studente FOI-ja zainteresirane za odlazak na stručnu praksu u inozemstvo na informativnu tribinu koju će održati Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja u utorak, 22. listopada 2019. u 12:30 sati u dvorani 10 (FOI 1, prizemlje).

U utorak 15. listopada 2019. s početkom u 12:00 sati, na Fakultetu organizacije i infromatike u Varaždinu (dvorani 2) će se održati predavanje izv. prof. dr. sc. Zorice Bogdanović na temu 'Metodologija znanstveno-istraživačkog rada u organizacijskim i informacijskim znanostima - tips & tricks'. Predavanje će biti održano u okviru projekta Time 4 Science.

U tjednu od 14. do 16. listopada 2019. na Fakultetu organizacije i informatiku, a u suradnji s gradovima Varaždin i Čakovec je započeo sastanak projektnih partnera s ciljem praćenja realizacije projektnih aktivnosti, kao i upoznavanja lokalne sredine uključene u projekt, prepoznavanja dobre i loše prakse u provođenju lokalne politike u poticanju poduzetništva, ali i s ciljem međusobnog umrežavanja. Tijekom trodnevnog sastanka, sudionici će sudjelovati u panel raspravama, radionicama koje se provode kako na FOI-ju, tako i u gradovima Varaždin i Čakovec.

14.10.2019, 15:53

Poštovane kolegice i kolege, pozivamo vas u četvrtak, 17. listopada 2019. godine, na gostujuće predavanje profesorice Joanne Rudawske koje će održati u sklopu kolegija 'Strategijski menadžment' na Diplomskom studiju informatike. Predavanje će biti održano s početkom u 12:15 sati u dvorani 2 (FOI 1).

14.10.2019, 15:30

Tvrtka ProQuest će u suradnji sa Sveučilištem u Zagrebu održati besplatnu radionicu pod nazivom “ProQuest One Academic Day”, 22. listopada 2019. godine, u 9:30 sati u Auli Sveučilišta u Zagrebu, Trg Republike Hrvatske 14.

Na radionici će biti predstavljene mogućnosti u procesu istraživanja i objavljivanja radova, korištenje platforme ProQuest One Academic koja objedinjuje multidisciplinarne sadržaje različitih platformi i baza podataka. U nastavku će biti prezentirana suradnja ProQuest-a sa Sveučilištem u Zagrebu i Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom u Zagrebu.

14.10.2019, 15:05

Četvrta međunarodna znanstveno- stručna konferencija CRODMA 2019. prošlog je petka, 11. listopada 2019., na Fakultetu organizacije i informatike okupila je pedesetak učesnika i gostiju iz svih dijelova Republike Hrvatske i susjednih zemalja. Ovogodišnja tema 'Marketing 4.0' objedinila je na jednom mjestu teme vezane uz nove marketinške alate, a sve to u organizaciji Hrvatske udruge za direktni i interaktivni marketing CRODMA, Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta Sjever i Veleučilišta 'Lavoslav Ružička' iz Vukovara.

Na Fakultetu organizacije i informatike je u ponedjeljak, 14. listopada 2019., započelo jedno od najvećih karijernih događanja za studente u Hrvatskoj - 8. TJEDAN KARIJERA, koji će se u organizaciji Centra za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja održavati sve do petka,18. listopada 2019. godine.

14.10.2019, 14:51

AI2future konferencija, godišnje okupljanje zajednice koja radi, razvija i primjenjuje tehnologiju s područja umjetne inteligencije održana je u Zagrebu, u Kraš Auditoriumu 10. i 11. listopada 2019. Organizatori konferencije su Airt, BonsAI i Evant01, a kao pozvani predavači gostovali su i izv. prof. dr. sc. Markus Schatten i dr. sc. Bogdan Okreša Đurić s Fakulteta organizacije i informatike.

14.10.2019, 14:23
Poštovane kolegice i kolege, ovim putem vas obavještavamo da je FOI Esports ekipa osvojila 1.mjesto u danas odigranom finalu Esports prvenstva Hrvatske, koje organizira Lvl8 i Udruga Virtualnih Igara. Završnica natjecanja je održana u prostorijama inkubatora Stablo znanja, na drugom katu Studentskog centra Zagreb (Savska cesta 25).

Sveučilište u Klagenfurtu objavljuje poziv za visokokvalificirane studente diplomskih studija informatike da se prijave za dobivanje stipendije te već od ljetnog semestra ak. godine 2019./20. započnu prvu godinu diplomskog studija na ovom cjenjenom sveučilištu. Prijave su otvorene do 20. listopada 2019. godine.