Održan prijem za FOI-jeve studente sportaše – ostvarili niz sjajnih rezultata, prvenstveno u stolnom tenisu i eSportu

Studentice i studenti FOI-ja, koji su ove akademske godine, ali i prijašnjih, ostvarili izuzetne rezultate na sportskim i esportskim natjecanjima, prisustvovali su prijemu kod Uprave FOI-ja. Dekanica prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, prodekanica izv. prof. dr. sc. Martina Tomičić Furjan te prodekani izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić i izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić su zajedno s trenerom stolnotenisača Ronaldom Ređepom pohvalili napore koje sportaši i esportaši ulažu kako bi postigli zapažene rezultate na razini cijele Hrvatske, ali i izvan nje. Presjek recentnih sportskih rezultata naših FOI-jevaca, koje vodi naš profesor tjelesne i zdravstvene kulture dr. sc. Damir Vučić, donosimo u nastavku…

FOI se pridružuje bogatim programom Festivalu znanosti 2024.

Pred nama je novo izdanje Festivala znanosti i nadam se da ste spremni za nove izazove u popularizaciji znanosti! Festival će se održati od 22. do 27. travnja, a glavna tema je INTELIGENCIJA. FOI je pripremio niz predavanja i radionica usko povezanih s temom Festivala, koji će se odvijati na nekoliko različitih lokacija, a program u Varaždinu je dostupan ovdje. Više u nastavku.

Tridesetpetogodišnja tradicija međunarodne znanstvene konferencije CECIIS u organizaciji Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike

Međunarodna znanstvena konferencija o informacijskim i inteligentnim sustavima Central European Conference on Information and Intelligent Systems (CECIIS) već 35 godina na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike predstavlja ključnu 'platformu' razvoja znanstvenicima i istraživačima, koji se bave razvojem i primjenom metoda i tehnika u području informacijskih i inteligentnih sustava. Osnovana 1989. godine, konferencija CECIIS, koja se svake godine održava u Hrvatskoj stekla je hvalevrijedan kredibilitet u međunarodnoj znanstvenoj zajednici tijekom protekla tri i pol desetljeća. Njezina trajna tradicija ogleda se u sve većem sudjelovanju, broju prihvaćenih radova te porastu pratećih znanstvenih i stručnih aktivnosti.

Višoj asistentici Marijani Bubanić dodijeljena Godišnja nagrada Društva sveučilišnih nastavnika i drugih znanstvenika u Zagrebu

Društvo sveučilišnih nastavnika i drugih znanstvenika u Zagrebu dodijelilo je Godišnje nagrade Društva mladim znanstvenicima i umjetnicima za 2023. godinu, a laureatkinja je i viša asistentica FOI-ja dr. sc. Marijana Bubanić, i to za rad Linear determinants of the effective tax burden of ICT companies in the Republic of Croatia“, područje društvenih znanosti, polje ekonomija. Viša asistentica Bubanić sudjeluje u izvođenju nastave na kolegijima vezanima uz osnove ekonomije, mikroekonomiju, primijenjenu mikroekonomiju, planiranje poduzetničkog poduhvata i porezne sustave na Katedri za gospodarstvo.

04.03.2024, 13:59
FOI - prvi visokoškolski studij iz područja informatike i računalstva u regiji

Fakultet organizacije i informatike 2024. godine slavi 50-tu obljetnicu osnutka i uspješnog djelovanja. Konstituirajuća sjednica znanstveno-nastavnog vijeća Fakulteta organizacije i informatike održana je 18. prosinca 1974. godine te je na temeljima Više ekonomske škole FOI postao fakultet, a samo godinu dana kasnije i sastavnica najstarijeg i najvećeg sveučilišta u Hrvatskoj – Sveučilišta u Zagrebu.

Naši eSportaši ovog vikenda u igri za nove medalje na Unisport Zagreb natjecanju

Nakon odličnih rezultata na Unisport Zagreb natjecanju, esport sekcija FOI-ja ide dalje po nove medalje na finalu SET natjecanja (Student Esports Tournament), koje će se održati u razdoblju od 16. do 18. veljače 2024.

FOI ekipa dominantna na UniZG eSport natjecanju – vratili se s dva zlata i dva srebra

Proteklog vikenda, ljubitelji eSporta imali su priliku uživati u spektakularnom natjecanju UniZG eSport koje je okupilo neke od najboljih ekipa iz regije. Fokus natjecanja bio je na popularnim igrama: Counter-Strike 2, Valorant, League of Legends i FC 24. FOI-jeva ekipa, kao jedan od predstavnika akademske zajednice, pokazala je izvanredne vještine te je sudjelovala u finalima svake od navedenih igara.

CECIIS 2024 - Poziv na prijavu radova i paralelnih događanja

Objavljen je poziv za prijavu radova i paralelnih događanja na 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems, a rok za predaju radova je 1. svibnja 2024.

Dekanica Fakulteta organizacije i informatike predstavlja FOI na EFMD 2024 konferenciji

Dekanica Fakulteta organizacije i informatike prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa sudjeluje na prestižnoj EFMD 2024 konferenciji, koja se održava od 6. do 7. veljače u Amsterdamu.

Uspješno izrađeni standardi zanimanja, kvalifikacija i obrazovni programi u području razvoja videoigara

U okviru projekta "Izrada standarda zanimanja, kvalifikacija, kurikuluma i nastavnih materijala za zanimanje Specijalist za razvoj videoigara i programe usavršavanja iz područja razvoja videoigara, modernizacija kurikuluma i izrada nastavnih materijala za zanimanje Tehničar za razvoj videoigara te provedba programa usavršavanja za obrazovanje odraslih" provedenog u okviru "Regionalnog centra kompetentnosti u Sisačko-moslavačkoj županiji – prema novim i inovativnim znanjima i vještinama" izrađeno je i odobreno 5 standarda zanimanja, standarda kvalifikacija i obrazovnih programa u području razvoja videoigara.