Skraćeno radno vrijeme knjižnice

Knjižnica će u petak, 29. ožujka 2024. godine, biti otvorena do 18:00 sati.

28.03.2024, 12:44
Otvoren probni pristup zbirci Taylor & Francis eBooks

Izdavač Taylor & Francis je hrvatskoj akademskoj i znanstvenoj zajednici omogućio probni pristup cjelokupnoj zbirci Taylor & Francis eBooks. Zbirka sadrži više od 120.000 naslova monografija, referentne literature i udžbenika svih znanstvenih područja.
Probni pristup je omogućen do 13. svibnja 2024. godine.
Udaljeni pristup izvan ustanove moguć je pomoću AAI@EduHr identiteta: Proxy

20.03.2024, 13:17
Knjižnica FOI-ja postavila izložbu "Novčić po novčić …“ u povodu obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca

Knjižnica FOI-ja organizirala je izložbu pod nazivom „Novčić po novčić …“ kojom studentima, nastavnicima i javnosti predstavlja dio svog bogatog knjižničnog fonda iz područja financija. Izložba je postavljena u prizemlju zgrade FOI1 i može se razgledati od 19. do 22. ožujka 2024. godine.

18.03.2024, 15:32
Probni pristup: Statista

Za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu otvoren je probni pristup platformi Statista koji će trajati do 5. travnja 2024. godine. Statista okuplja nacionalne i međunarodne statistike i podatke o tržištu te omogućava pristup na više od 1,5 milijuna statistika, prognoza, dosjea, izvještaja i infografika.
Za lakše korištenje Statiste pogledajte kratke video upute.
Udaljeni pristup izvan ustanove moguć je pomoću AAI@EduHr identiteta: Proxy.

05.03.2024, 10:40
Novo u nakladi FOI-ja: Programiranje 2

U nakladi Fakulteta organizacije i informatike objavljen je novi udžbenik Sveučilišta u Zagrebu. Dvojica autora, prof. dr. sc. Danijel Radošević i doc. dr. sc. Mladen Konecki, objavili su djelo pod naslovom Programiranje 2. Recenzenti udžbenika su prof. dr. sc. Leo Budin, prof. dr. sc. Zdravko Dovedan Han i prof. dr. sc. Alen Lovrenčić. U uvodnom poglavlju autori ističu da je udžbenik namijenjen studentima Fakulteta organizacije i informatike za lakše svladavanje kolegija Programiranje 2, ali i svima koji žele unaprijediti svoja znanja programiranja i programskog jezika C++.

01.03.2024, 10:07
Online radionica - Making the Most of Wiley Online Library

Izdavač Wiley će 23. veljače 2024. godine od 12:00 do 13:00 sati održati online radionicu o dostupnim alatima i mogućnostima korištenja platforme Wiley Online Library. Hrvatska akademska i znanstvena zajednica ima pristup časopisima Wiley kroz zbirke Social Sciences and Humanities, Science, Technology and Medicine i Medicine & Nursing Collection. Popis dostupnih časopisa možete vidjeti ovdje. Radionicu će održati Fabio Di Bello, Senior Customer Training Manager, a svi sudionici će dobiti potvrdu o sudjelovanju. Sudjelovanje na radionici potrebno je prijaviti putem mrežnog obrasca.

14.02.2024, 11:13
Novo u nakladi FOI-ja: Poduzetničko društvo u europskom kontekstu

U nakladi Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike objavljena je elektronička publikacija Poduzetničko društvo u europskom kontekstu. Autorice publikacije su prof. dr. sc. Ksenija Vuković, doc. dr. sc. Dina Korent i dr. sc. Tamara Šmaguc. Recenzenti publikacije su izv. prof. dr. sc. Kristina Detelj, izv. prof. dr. sc. Vladimir Kovšca i doc. dr. sc. Mladen Turuk.

02.02.2024, 09:28
Srijeda u Muzeju

Gradski muzej Varaždin poziva vas na Srijedu u Muzeju, u sklopu koje se 31. siječnja 2024. godine u palači Herzer (GMV Franjevački trg 10) održava predavanje Tehnologija jučer i danas.
Predavanje je pripremio Miroslav Kocijan, inovator u području elektronike i razvoju mikrokompjuterskih sustava. Gospodin Kocijan autor je računala Galeb i Orao.
Program počinje u 19 sati, a ulaz je besplatan.

25.01.2024, 11:25
Otvoren pristup na platformu Kanopy

Za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu otvoren je godišnji pristup platformi audiovizualnih multidisciplinarnih sadržaja Kanopy. Platforma sadrži dokumentarne filmove koji pokrivaju teme iz područja društvenih i humanističkih znanosti, medicine i zdravstva, umjetničkog i drugih područja.
Pristup je omogućen putem poveznice za sastavnice Sveučilišta u Zagrebu, https://unizg.kanopy.com/ i traje do 18. prosinca 2024. godine.
Udaljeni pristup izvan ustanove moguć je pomoću AAI@EduHr identiteta: Proxy.

18.01.2024, 14:28
„BITNO“ – Izložba starih računala, računalne opreme i virtualna retroigraonica

U palači Sermage Gradskog muzeja Varaždin (GMV) otvorena je Izložba starih računala, računalne opreme i virtualna radionica pod nazivom BITN0, autora Siniše Švogera. Suorganizatori izložbe su i Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike Varaždin, Sveučilište Sjever i Gradski muzej Varaždin, a podršku pruža i telekomunikacijska tvrtka Magic Net. Prilikom otvorenja izložbe, u srijedu, 17. siječnja 2024., izložba je privukla značajan broj posjetitelja, zaljubljenika u računalnu tehnologiju i sve one koji se s nostalgijom prisjećaju starih računala, igračih konzola i drugih eksponata koji su izloženi u Varaždinu. Izložbu je otvorila dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, koja je pozvala sve da razgledaju i tematsku izložbu o povijesti informatike na FOI-ju (Pavlinska 2).