Skraćeno radno vrijeme knjižnice

Knjižnica će u petak, 29. ožujka 2024. godine, biti otvorena do 18:00 sati.

28.03.2024, 12:44
Potpisan Sporazum o suradnji na istraživačkim i razvojnim projektima s tvrtkom Siemens Energy d.o.o.

Sporazum o suradnji na istraživačkim i razvojnim projektima između Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike i tvrtke Siemens Energy d.o.o. danas su u Varaždinu na FOI-ju potpisali dekanica Fakulteta prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa i predsjednik Uprave Siemens Energy d.o.o. Boris Miljavac, uz prisustvo ministra gospodarstva i održivog razvoja Damira Habijana. Sporazum je potpisan u cilju dugoročne znanstvene, tehničke i stručne suradnje na području istraživanja i razvoja, a posebice na projektima razvoja novih tehnologija. Današnjem sastanku su prisustvovali i prodekani izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić i izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić.

Pozvano predavanje doc. dr. sc. Nikice Daraboša, opunomoćenog ministra u Stalnoj misiji RH pri UN-u i Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji

Velika nam je čast pozvati sve zainteresirane studentice i studente kao i djelatnike na pozvano predavanje koje će održati opunomoćeni ministar u Stalnoj misiji Republike Hrvatske pri Ujedinjenim narodima i Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji, doc. dr. sc. Nikica Daraboš u četvrtak, 04. travnja 2024. godine s početkom u 15:30 sati putem BBB sustava. Tema predavanja je „Digitalna inkluzija u zdravstvu“.

Javni razgovor – Marko Jurišić

U ponedjeljak, 22. travnja 2024. godine, pristupnik Marko Jurišić ima javni razgovor vezan uz prijavu teme doktorskog rada.

28.03.2024, 07:47
Obavijest o pregledu i ocjeni ponuda te odluka o odabiru – Usluge izrade izvodljivosti s analizom troškova

U nastavku objavljujemo Obavijest o pregledu i ocjeni ponuda USLUGE IZRADE STUDIJE IZVODLJIVOSTI S ANALIZOM TROŠKOVA I KORISTI ZA REGIONALNI CENTAR ZA PREDINKUBACIJU U PAMETNOJ INDUSTRIJI

26.03.2024, 12:54
Krenuo novi ciklus FOI-jevog podcasta 'FOI Business Talks'

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike je u suradnji s Prvom školskom televizijom realizirao osmu podcast emisiju FOI Business Talks – CPSRK edition, u kojoj je gostovao Nikola Horvat, Application and Integration Support Engineer u tvrtki SICK Mobilisis d.o.o. Prva je to emisija u novom ciklusu koju realiziramo u suradnji s pojedincima iz naše alumni zajednice, uz operativnu podršku Centra za podršku studentima i razvoj karijera i Laboratorija za poduzetništvo FOI-ja. Podcast možete poslušati na našem YouTube kanalu.

Obrana završnog specijalističkog rada – Goran Nikšić

U utorak, 16. travnja 2024. godine, pristupnik Goran Nikšić branit će svoj završni specijalistički rad.

25.03.2024, 15:24
FOI već drugu godinu zaredom u međunarodnoj akciji 'Zelena reGeneracija' za očuvanje planeta Zemlje

Regionalna akcija sadnje drveća pod nazivom Zelena ReGeneracija već je drugu godinu zaredom održana od 18. do 22. ožujka te okuplja mlade, fakultete i kompanije iz cijele regije, s ciljem kako bismo se zajedničkim snagama borili za očuvanje našeg planeta i stvaranje čistije budućnosti. Sadnjom stabla u dvorištu ispred zgrade FOI 2, u akciju su se i ove godine uključili studenti FOI-ja iz Studentskog zbora, pokazujući time brigu o okolišu i svijest o važnosti promocije iste.

Europarlamentarci odobrili Akt o umjetnoj inteligenciji, koji jamči sigurnost i zaštitu temeljnih prava te istodobno potiče inovacije

Cilj Akta je zaštititi ljudska prava, demokraciju, vladavinu prava i okolišnu održivost od visokorizične umjetne inteligencije, a istodobno poticati inovacije i osigurati Europi ulogu predvodnika u tom području. Pravila za umjetnu inteligenciju utvrđena su na temelju njezinih potencijalnih rizika i razine učinka.

25.03.2024, 09:04
Obavijest o odabiru kandidata – Kristina Takač, mag. inf.

Na temelju objavljenog natječaja za izbor jednog suradnika na radno mjesto asistenta za područje društvenih znanosti, polje informacijske znanosti, za grupu kolegija vezanih uz područje programskog inženjerstva i razvoja mobilnih aplikacija na Katedri za razvoj informacijskih sustava, obavještavamo vas da je na navedeno radno mjesto odabrana Kristina Takač, mag. inf.

25.03.2024, 07:37