Tim studenata Fakulteta organizacije i informatike osvojio treće mjesto na Nordeus Hackaton 2016 Game Jam

Objavljeno: 20.12.2016

Tijekom 10. i 11. prosinca 2016. godine u Beogradu održao se je jedan od najvećih hackatona u Europi koji se je tijekom godina razvio u prepoznatljiv brend u industriji videoigara. Riječ je o Nordeus Hackaton 2016 Game Jam, a tema ovogodišnjeg hackatona je bila Hack and Slash.

Natjecanje koje se temelji na kreativnosti, snalažljivosti i tehničkoj sposobnosti natjecatelja trajalo je 24 sata, a nakon toga uslijedilo je prezentiranje i testiranje videoigara od strane žirija. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 8 regionalnih timova, a tim studenata sa Fakulteta organizacije i informatike pod nazivom Vanilla činila su četiri člana Marko Alerić, Toni Lalić, Jasmin Saračević i Toni Steyskal.

Studenti FOI-ja osvojili su treće mjesto s igrom Hack Fu Slash Fu i svaki je član tima kao nagradu dobio Playstation 4. Time je još jednom potvrđen uspjeh, kao i ambicije studenata FOI-ja za kreiranjem videoigara.

Čestitamo!