Svečano promovirano 5 doktora iz informacijskih i komunikacijskih znanosti

Objavljeno: 26.09.2016

U nedjelju, 25. rujna 2016. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu održane su svečane promocije doktora znanosti i umjetnosti. Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras promovirao je novih 264 doktora znanosti i umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, od kojih 5 doktora znanosti koji su svoj doktorat obranili na Fakultetu organizacije i informatike. To su: dr. sc. Babić Snježana, dr. sc. Ćorić Samardžija Ana, dr. sc. Oreški Goran, dr. sc. Švogor Ivan i dr. sc. Tomičić Igor.

Kandidati su bili odjeveni u svečane odore (toge) i akademske kape, te su od zgrade Sveučilišta u Zagrebu do zgrade Hrvatskoga narodnoga kazališta došli u povorkama. Promocije su započele svečanim ulaskom rektora, prorektora i dekana na pozornicu HNK-a, nakon čega je intonirana himna Republike Hrvatske. Na svečanosti je uslijedio govor rektora prof. dr. sc. Damira Borasa. Nakon što su kandidati izgovorili tekst prisege i rektor ih proglasio doktorima znanosti i umjetnosti, promovirani kandidati prebacili su kičanku (coflek) na akademskim kapama na desnu stranu, čime su i simbolično ušli u novo i više akademsko zvanje. Uslijedilo je uručivanje diploma te upisivanje promoviranih u knjigu doktora.

Čestitamo doktorima znanosti sa FOI-ja!