Studenti - volonteri Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI dobili Rektorovu nagradu

Objavljeno: 18.06.2016

U petak, 17. lipnja 2016. godine održana je dodjela Rektorove nagrade kojom se nagrađuju najbolji studentski radovi znanstvenoga sadržaja s ciljem poticanja znanstvenoistraživačkog i umjetničkog rada te promicanja studentskog stvaralaštva.

Ove godine se dodjeljivala i nagrada za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici te je tom prilikom sedam studenata Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI dobilo Rektorovu nagradu, a mentore su činile izv.prof.dr.sc. Sandra Lovrenčić te izv.prof.dr.sc.Violeta Vidaček Hainš. Studenti - volonteri su nominirani temeljem kriterija koji su se odnosili na isticanje u organizaciji i promidžbi volontiranja te društveno korisnog rada ili su ostvarili više od 25 volonterskih sati te prisustvovali edukaciji za volontere. Pa su tako Rektorovu nagradu dobili: Antonija Milak, Tadija Bagarić, Ivana Pomper, Marija Ivurin, Valentina Ricijaš, Martina Kušer i Karlo Nadoveza. Volonteri su tijekom akademske godine 2014/15 proveli nekoliko volonterskih aktivnosti u suradnji s raznim suradnicima, studentima i nastavnicima te volonterima izvan ustanove. Volontirali su na Državnom prvenstvu u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom, Noći bazena 2015 i humanitarnoj akciji „Plivanje za dječji osmijeh“, Socijalnoj samoposluzi “Kruh sv. Antuna”, Državnom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom, Europskim Para Igrama mladih 2015, uređivali su travnate površine kampusa i McNair prilaznog puta Sveučilišta Centralna Florida te su radili na upoznavanju s međunarodnim volonterskim aktivnostima u sportu u okviru projekta DIVERSE (engl. Dual International Volunteering Exchange/ Research in Sport Education) Erasmus plus. Projekti su ostvareni u suradnji s Hrvatskim paraolimpijskim odborom, Atletskim klubom Sloboda, Stolnoteniskim klubom za osobe s invaliditetom Varaždin, Gradskim bazenima Varaždin, Varaždinskom županijom, Studentskim zborom Sveučilišta u Zagrebu i FOI, Centrom za podršku studentima i razvoj karijera FOI, Franjevačkim svjetovnim redom „Kruh sv. Antuna“ i partnerskim Sveučilištima iz SAD-a, gdje su održane prezentacije o volontiranju (University of Central Florida McNair Orlando, DePaul University Chicago McNair & Arnold Mitchum Fellows, University of Illinois Chicago, College of Applied Health Sciences, Department of Disability and Human Development) kao i partnerima iz Ujedinjenog Kraljevstva – The Access to Sports Project / Sobell Leisure Centre London. Čestitamo svim studentima - volonterima na Rektorovoj nagradi.