Akademski pjevački zbor FOI-ja na "VII. Festa Choralis" - smotri zborova

Objavljeno: 27.04.2017

U Hrvatskom glazbenom zavodu u petak 21. travnja 2017. u 19 sati održana je VII. Festa Choralis - smotra zborova, klapa, vokalnih i glazbenih sastava i ansambala Sveučilišta u Zagrebu. VII. Festa Choralis održava se u okviru programa Universitas cantat, pod visokim pokroviteljstvom rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa.

Akademski pjevački zbor Fakulteta organizacije i informatike nastupio je s dvije skladbe, John Rutter/F. S. Pierpoint: FOR THE BEAUTY OF THE EARTH i Branko Starc: SLAVONSKE SLIKE.

Zborom je dirigirao doc. dr. sc. Ivan Malbašić.

Ponosni smo na naš pjevački zbor i njihov odličan nastup!

Akademski pjevački zbor Fakulteta organizacije i informatike (FOI-ja) osnovan je 24. veljače 2016. godine odlukom dekana Fakulteta, prof. dr. sc. Nevena Vrčeka, a nedugo nakon toga krenuo je i s prvim probama. Utemeljitelji zbora su izv. prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, prefektica Zbora, i doc. dr. sc. Ivan Malbašić, koji je ujedno i prvi voditelj i dirigent Zbora, dok je predsjednica Zbora Josipa Tadić. Zbor trenutno broji 20-tak članova, uz stalni trend povećanja broja zboraša.

Glavna svrha djelovanja Akademskog pjevačkog zbora FOI-ja je omogućavanje kreativnog izražavanja, međusobnog umrežavanja i dobre zabave sadašnjih i bivših studenata i djelatnika FOI-ja, te obogaćivanje ponude izvannastavnih sadržaja. Aktivnim muziciranjem i zajedničkim djelovanjem Zbor priprema sadržaje za javne nastupe, uz tri specifična cilja: očuvanje, razvoj i popularizacija mješovitog, neprofesijskog zborskog pjevanja, razvoj i promicanje glazbene kulture posebice među akademskom zajednicom te njegovanje glazbene kulturne baštine, promicanje ugleda Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Članovi Zbora mogu biti sadašnji i bivši studenti i djelatnici FOI-ja, ali i ostali zainteresirani prijatelji i podupiratelji Fakulteta. Poznavanje nota te prethodno glazbeno iskustvo i obrazovanje su poželjni, no ne i nužni za pristupanje Zboru. Od puno veće važnosti za članstvo u Akademskom pjevačkom zboru FOI-ja su sklonost prema glazbi i zborskom pjevanju, volja te redoviti dolasci na probe Zbora koje se u pravilu održavaju dva puta tjedno (najčešće utorkom i četvrtkom od 18:00 do 20:00 sati).

Svoju namjeru za članstvo u Zboru, kao i sva eventualna pitanja, pošaljite e-mailom na zbor@foi.hr!