3. dan Festivala znanosti na FOI-ju – Tko nam računa vrijeme?

Objavljeno: 26.04.2017

Na Fakultetu organizacije i informatike danas je održan 3. dan Festivala znanosti a bio je posvećen najmlađima, predškolskim skupinama iz Dječjeg vrtića "Varaždin". Više od 100 predškolske djece tako je prisustvovalo predavanja, na kojima se je za njim održavala radionica Tko nam računa vrijeme?.

Voditeljica radionice bila je izv. prof. dr. sc. Violeta Vidaček-Hainš, psihologinja i komunikologija, a uz nju su sudjelovali studenti volonteri iz Centra za volontiranje koji djeluje na Fakultetu. Osim radionice, djeca su imala priliku prošetati zgradom Fakulteta, posjetiti knjižnicu, a posebno za njih bila je organizirana i demonstracija leta dronova. Po završetku radionice, svaki je polaznik za uspomenu dobio priznanje i FOI lopticu.

Tijekom cijelog događanja Festivala znanosti na FOI-ju, svi posjetitelji su mogli razgledati i izložbu dječjih radova na temu Vrijeme, a koju su posebno za tu priliku pripremile vrijedne ruke djece i teta iz Dječjeg vrtića "Varaždin".

FOI je i ovim događanjem još jednom pokazao kako visokoobrazovne institucije moraju prije svega biti i odgovorne prema svojoj lokalnoj zajednici, a naročiti prema najmlađima.